Koronawirus w literaturze, książki o zarazach i lektury dla dzieci, urodziny Pippi i podcasty o nowościach książkowych. Oto najczęściej czytane artykuły Twojej Księgarni w 2020 roku.

10 najpopularniejszych newsów Twojej Księgarni w 2020 roku:

10 najpopularniejszych artykułów Twojej Księgarni w 2020 roku:

  • #10 Bolek i Lolek, Reksio i Marceli Szpak. Zajrzyj do legendarnego Studia Filmów Rysunkowych. Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: Na animowanych przygodach Baltazara Gąbki, Reksia oraz Bolka i Lolka wychowały się kolejne pokolenia polskich dzieci. Co wiemy o twórcach kultowych bajek i samym miejscu w którym powstawały? Jeśli niewiele, już w w październiku będzie okazja, aby to zmienić.

Skrót artykułu: Epidemia koronawirusa i czas rekomendowanej kwarantanny zmienił krajobraz rynku wydawniczego. Coraz więcej planowanych tytułów ma przesuniętą datę wydania nawet o kilka miesięcy. Jakie tytuły, mimo paraliżu rynku książki, pojawiły się na półkach księgarń?

  • #8 “Romantyczni”. Niezwykła powieść inspirowana życiem prywatnym postaci historycznych Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: Romantycznych, powieści historycznej inspirowanej biografiami polskich romantyków, rozmawiamy z autorką książki Dorotą Ponińską.

  • #7 Co czytać dzieciom? Przeglądamy książki nagrodzone w konkursie im. Astrid Lindgren Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: W piątej, jubileuszowej edycji konkursu do siedziby Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom napłynęły 384 prace. Czego jury konkursu szukało pośród nich? Jak co edycja – dobrej literatury dla dzieci, czyli takiej, której czytanie daje czystą przyjemność, która się podoba, która bawi, skłania do refleksji, dodaje otuchy, jest budująca i stawia na dobro.

Skrót artykułu: Zaskakujące zwroty akcji, niewiarygodne śledztwa policji i opowieści mrożące krew w żyłach. Nie tylko Netflix ma dla Was takie historie. Znajdziecie je przede wszystkim w książkach.

  • #5 Koronawirus trafia do książek. Pandemia zdominowała rynek wydawniczy w Polsce. Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: Pandemia trafia na karty powieści, esejów i reportaży. Przeglądamy nowości wydawnicze, które powstały w wyniku epidemii koronawirusa.

Skrót artykułu: O nowościach wydawniczych i białych krukach. O literaturze pięknej, wybitnych przekładach i książkach dla dzieci. O publikacjach popularnonaukowych i lekturach szkolnych. Przeglądamy najciekawsze podcasty literackie dostępne w języku polskim na platformie streamingowej Spotify.

Skrót artykułu: W ciągu niespełna kilku miesięcy dotarł na sześć kontynentów. Przekroczył granice kilkudziesięciu państw świata. Na początku marca koronawirus COVID-19 dotarł także do Polski. Lekarze i ministerstwo zdrowia uspokajają: warto zachować ostrożność, ale nie warto popadać w panikę. Czy zagraża nam wielka epidemia? Jak ludzie zachowują się w czasach zarazy? W epoce medialnego chaosu odpowiedzi na te pytania warto szukać także w książkach.

  • #2 Kultowa Pippi świętuje 75 urodziny. Jej historia zaczęła się od… kwarantanny. Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: Ponad 60 milionów książek w 76 językach i 60 krajach – oto jak piegowata dziewczynka z rudymi warkoczykami podbiła świat. A mało brakowało, by historie o Pippi Pończoszance pozostały prywatną rozrywką autorki, jej córki i znajomych dzieci.

  • #1 Zamknięte szkoły i biblioteki. Jak zdobyć książki i lektury bez wychodzenia z domu? Przejdź do artykułu

Skrót artykułu: Zamknięte biblioteki, szkoły i uniwersytety. Praca zdalna, edukacja domowa i odwołane wydarzenia masowe, w tym także targi książki i imprezy literackie – to efekt działań podejmowanych przez rząd i firmy, które mają zapobiec epidemii związanej z rozwojem koronawirusa COVID-19. W ciągu najbliższych tygodni miliony Polaków zostaną w domu – warto w tym czasie nadrobić zaległości książkowe i zachęcić dzieci do czytania. Jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu? Sklepy internetowe księgarń, sklepy z e-bookami i cyfrowe repozytoria dają dziś dostęp do tysięcy tytułów. Podpowiadamy, jak sięgać po książki bez wychodzenia z domu.

45 Shares:
Może zainteresować Cię także