Zaskakujące zwroty akcji, niewiarygodne śledztwa policji i opowieści mrożące krew w żyłach. Nie tylko Netflix ma dla Was takie historie. Znajdziecie je przede wszystkim w książkach.

Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach nie tylko seriale pochłoną czas, który spędzicie w domu. Jeśli szukacie (lub chcecie polecić komuś) nieco mniej wymagające, ale wciągające książki, to najlepiej sprawdzą się tu przede wszystkim dobrze napisane kryminały, kryminały obyczajowe czy powieści detektywistyczne. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie te historie najczęściej pochłaniają czytelników.

Akta Mirka Filera. Historie wciągające jak seriale

Ostatnio do księgarń trafiła m.in. Ciemna strona Sary Danki Braun. To najnowsza część serii Akta Mirka Filera (wydawnictwo Prozami). Jej główny bohater – prywatny detektyw z syndromem Piotrusia Pana – specjalizuje się w ujawnianiu zdrad niewiernych małżonków i rozszyfrowywaniu tajemniczych zagadek kryminalnych. Co ciekawe, inspiracją do napisania Morderstwa przy drodze krajowej 94, czyli pierwszej części z tego cyklu, była prawdziwa historia morderstwa, która wydarzyła się w rodzinie autorki. W 1983 roku została zamordowana teściowa Danki Braun. Mordercę skazano na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności. Wkrótce po tym, gdy opuścił zakład karny, jego zwłoki znaleziono w rzece.

Na serię Akta Mirka Filera, obok Ciemnej strony Sary i Morderstwa przy drodze krajowej 94, składa się także pełna tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji powieść Gdzie jest Olga?.

Czas wagi. Kryminał napisany przez policjanta

O tym, że książki potrafią wciągać jak seriale, przekonacie się również po lekturze najnowszej książki Aleksandra Sowy – czynnego policjanta, a zarazem autora bestsellerowej serii kryminalnej.

Czas wagi (Wydawnictwo Lira) to naprawdę mocny kryminał. To historia przerażającej zbrodni, napisana na podstawie najgłośniejszego porwania w historii III RP. Fabuła książki osnuta jest wokół uprowadzenia córki milionera, do którego doszło w połowie 1997 roku na warszawskiej Pradze. Pełne zwrotów akcji prace detektywów, śledztwo dziennikarskie i kulisy wielkiego okupu – Sowa zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania i po raz kolejny dzieli się nimi w swojej książki, która zaskakuje czytelników realizmem i autentycznością.

Jeśli przeczytacie, nie spoilerujcie znajomym. Dajcie im nacieszyć się lekturą!

Gucii Boys i Ruscy Narcos. Sensacje z życia mafii

Psy, Pitbull, Kobiety mafii… Filmy o środowiskach przestępczych od lat cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Ale takie historie odnajdziecie również w książkach. Artur Górski, autor bestsellerowych reportaży o mafii i Masie, w ostatnim czasie śledzi tropy środowisk mafijnych działających poza Polską, na terenach byłego ZSRR. Gucci Boys, jego najnowsza książka, została oparta na autentycznych wydarzeniach związanych z powstawaniem międzynarodowej mafii w czasie wojny w byłej Jugosławii. Mafii, zajmującej się głównie handlem żywym towarem. Górski po raz kolejny ujawnia związki zorganizowanej przestępczości ze światem polityki i wielkiego biznesu. W poprzedniej książce pod tytułem Ruscy Narcos przybliżył czytelnikom dramatyczną historię gangsterów związanych z kokainowym kartelem działającym w Związku Radzieckim.

Co czytasz w czasie kwarantanny? Podziel się swoimi rekomendacjami książkowymi w grupie Książki w kwarantannie.

Źródło: informacje wydawców. Zdjęcie: istock

31 Shares:
Może zainteresować Cię także