Po 53 latach od premiery do księgarń powraca “Złoty Menhir” – kultowy komiks z serii “Asteriks”. Książka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Egmont.

„Złoty Menhir” to historia napisana przez René Goscinny’ego i zilustrowana przez Alberta Uderzo. Została wydana w 1967 roku w formie płyty z książką i obecnie jest niemal niemożliwa do odnalezienia na rynku. Zgodnie z życzeniem Alberta Uderzo wreszcie jest dostępna dla wszystkich miłośników Asteriksa w formie ilustrowanego opowiadania, które uzupełnia albumową kolekcję serii.

„Asteriks” to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Najsłynniejsza w Europie seria humorystycznych komiksów o dwóch dzielnych Galach – Asteriksie i Obeliksie, którzy dzięki magicznemu napojowi bronią swojej wioski przed Rzymianami. Ponadczasowy humor gwarantuje świetną zabawę czytelnikom w każdym wieku.

W sprzedaży znajduje się 39 tomów serii oraz 3 albumy dodatkowe – Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był małyDwanaście prac Asteriksa i Tajemnica magicznego wywaru. Polecamy również jubileuszowe wydanie tomu pierwszego z kilkudziesięciostronicowym artykułem, w którym autorzy opowiadają, jak zrodził się w ich głowach pomysł na serię.

Źródło: Egmont

20 Shares:
Może zainteresować Cię także