Epidemia koronawirusa i czas rekomendowanej kwarantanny skutecznie zmienił krajobraz rynku wydawniczego. Coraz więcej planowanych tytułów ma przesuniętą datę wydania nawet o kilka miesięcy. Jakie tytuły, mimo paraliżu rynku książki, pojawiły się na półkach księgarń?

Fanów literatury sensacyjnej zainteresuje nowa, mroczna powieść szwedzkiej pisarki Marii Adolffson „Doggerland. Tom 1. Podstęp” wydana nakładem wydawnictwa W.A.B. Fikcyjny archipelag Doggeland z osnutą mgłą wyspą Heimo kryje niejedną tajemnicę. Jedną z nich jest sprawa morderstwa kobiety. Czy mieszkańcy wyspy pomogą w rozwiązaniu sprawy komisarz Karen Eiken Hornby? Czy przeciwnie, będą starali się jej w tym przeszkodzić?

Wątek kryminalny, ale przyprawiony dużą dozą poczucia humoru to znak charakterystyczny Alka Rogozińskiego, autora poczytnych „Jak cię zabić, kochanie?” i „Ukochany z piekła rodem”. W powieści „Miłość ci nic nie wybaczy także będziemy tropić potencjalnego mordercę. Do tego dodajmy zdradę i przepis na wciągającą historię już mamy. Jeśli lubicie kryminalne historie z przymrużeniem oka, koniecznie sięgnijcie po nowy tytuł Alka Rogozińskiego wydanego przez Edipresse.

Dla czytelników szukających mocniejszych wrażeń wydawnictwo Editio proponuje Złe miejsce” K. N. Haner. To historia zniewolenia i odkrywania szokującej prawdy w kolejnej odsłonie serii „Niebezpieczni mężczyźni”.

Dla poszukujących premier  związanych z ekologią, odżywianiem i zdrowiem także mamy dobre wiadomości. Nakładem krakowskiego wydawnictwa SQN ukazała się „Tak dziś jemy. Biografia jedzenia”, przekrojowa historia tego, co jemy i jak jemy. Jak i dlaczego zmieniły się nasze nawyki żywieniowe oraz jakie są tego konsekwencje dowiecie się z marcowej nowości SQN.

Jeśli interesuje Was wpływ jaki na nasze zdrowie mają mity i teorie, które powszechnie znamy sięgnijcie po „Mity medyczne, które mogą zabić cz. 3” od wydawnictwa Fronda. Katarzyna Świątkowska po raz kolejny mierzy się z popularnymi twierdzeniami niekoniecznie mającymi poparcie w nauce.

Wydawnictwo Fronda wydało w marcu również poradnik dla rodziców, którzy chcą zadbać o odporność swoich dzieci w oparciu  naturalne metody żywienia i leczenia. Katarzyna Pinkosz w książce „Zdrowe dziecko? Naturalnie!” zebrała rady ekspertów z dziedziny pediatrii, immunologii i rehabilitacji prezentując „przewodnik naturalnego leczenia”.

Wydawnictwo JEDNOŚĆ wydało natomiast nowość „EKOsprzątnie. Cudowne środki czystości” dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o środowisko naturalne i nie boją się sięgnąć po środki czystości, które znały nasze babcie.

Jeśli interesujecie się nowymi technologiami, czy współczesnymi mediami, wśród nowości wydawniczych są tytuły także dla Was.

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazały się „Pionierki Internetu” Claire L.Evans. Jest to brakująca połowa historii światowej sieci internetowej w tworzenie której zaangażowane były niezwykłe wizjonerki, matematyczki i programistki.

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego w lutym wydało książkę zatytułowaną Reklama cyfrowa. Podręcznik”. Andrew McStay pokazuje dynamikę i zakres zmian, które cechują współczesne działania reklamowe.

Cal Newport w „Cyfrowym minimalizmie. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie” wydanym przez Studio Emka,  pokazuje jak funkcjonować w świecie zdominowanym przez otaczającą nas technologię.

Miłośnikom historii proponujemy Słynne ucieczki Polaków cz. 2” autorstwa Andrzeja Fedorowicza wydane nakładem wydawnictwa Fronda. Brawurowe akcje, niebywałe zakończenia i prawdziwi bohaterowie wyjęci z kart polskiej historii. Ucieczki z carskiej twierdzy, czy  hitlerowskiego więzienia – to tylko niektóre z tych wciągających opowieści.

„Ostatnie lata polskiego Wilna” to kolejny tytuł wydawnictwa Fronda, którego premiera miała miejsce w marcu. Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk zabiorą nas w niezwykłą podróż do miasta nazywanego „Paryżem północy”. Podczas tej podróży spotkamy znane postaci historyczne, literatów, ale też poznamy wileńskie skandale i tamtejszą mafię.

Zainteresowanym historią współczesną proponujemy tytuł Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego „Arabska Wiosna i świat arabski u progu XXI wieku”. W publikacji znajdziemy przebieg rewolucji, której początek miał miejsce w 2010 roku i jej wpływ na państwa regionu, i świata. Dowiemy się, czy Arabska Wiosna przyczyniła się do zwiększenia demokratyzacji, czy może przeciwnie.

Jeśli szukacie wciągających powieści dla młodszych czytelników, proponujemy Wam tytuł Trenta Daltona „Chłopiec pochłania wszechświat” od wydawnictwa HarperCollins Polska. Dwunastoletni  Eli zmaga się z codziennymi próbami na jakie wystawia go życie w ubogiej dzielnicy Brisbane. „Chłopiec pochłania wszechświat” to poruszająca historia o przyjaźni, miłości i rodzinie.

Starszym  czytelnikom polecamy „Gorączkę złotych rybek” wydawnictwa Tajfuny –  oryginalną powieść japońskiej autorki Kanoko Okamoto. Jest to przejmująca historia miłosna, obrazująca obyczajowość Japonii z przełomu epok. Jeżeli szukacie niezwykłych, zapadających w pamięć powieści sięgnijcie po nowość od Tajfunów.

25 Shares:
Może zainteresować Cię także