Jeszcze tylko w tym roku ukaże się kilkadziesiąt nowych tytułów w specjalnym formacie książek z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb seniorów i osób słabowidzących. Seria Wielkie Litery to świetny pomysł na książkowy prezent dla babci i dziadka.

Większa czcionka, przejrzysty skład. Radość czytania dla pokoleń

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria zainicjowana pod koniec 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów. Dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.

Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse, WasPos i SQN. W 2020 roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw Amber, Czwarta Strona i PASCAL.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza MrozaMacieja SiembiedyAlka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak Kamerdyner czy Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory RobertsSzczypta miłości Amandy Prowse czy Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Lista książek ukazujących się w serii Wielkie Litery powiększa się z miesiąca na miesiąc – w ubiegłym tygodniu seria z dużą czcionką powiększyła się m.in. o książki Jakuba Małeckiego czy kryminał Trup na plaży Anety Jadowskiej.

Gdzie mogę zamówić książki z dużą czcionką?

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką można zamawiać przez internet – w Księgarni Internetowej PWN (kliknij tutaj). Informacje o nowościach ukazujących się w serii Wielkie Litery można znaleźć także na Facebooku (kliknij tutaj) i Instagramie (kliknij tutaj).

Źródło: wielkielitery.pl

Wielka radość czytania! 💙

Czytanie książek może być jeszcze przyjemniejsze! Poznaj Wielkie Litery i zadbaj o komfort lektury 💙#WielkieLitery 👁 to nowe wydania książek z dużą czcionką i przejrzystym składem dostosowane do potrzeb seniorów i osób słabowidzących 👌📖 ZAMÓW KSIĄŻKI 👉 ksiegarnia.pwn.pl/wielkieliteryPOZNAJ WIELKIE LITERY 👉 www.wielkielitery.pl

Opublikowany przez Wielkie Litery Czwartek, 9 lipca 2020

153 Shares:
Może zainteresować Cię także