Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne wydawanych nakładem wydawnictwa Egmont, poszerzył się o nowe tytuły.

 “DC powieść graficzna 13+” to nowy cykl przeznaczony dla młodych czytelników, w którym podejmowane są istotne tematy społeczne. Całość tworzyć będą pojedyncze albumy, opowiadające o nastoletnich bohaterach uniwersum DC. Młodzi bohaterowie będą mierzyć się z licznymi problemami, ale w ich świecie znajdzie się także miejsce na przyjaźń i niezwykłe przygody.

Autorami kolejnych tomów są znani pisarze literatury młodzieżowej: Kami Garcia, Lauren Myracle czy Leigh Bardugo, a za ilustracje odpowiadają młodzi rysownicy Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

W cyklu ukazały się:

Młodzi Tytani Beast Boy

Garfield Logan przez całe życie niczym się nie wyróżniał. Siedemnastolatek z zielonymi pasmami we włosach za wszelką cenę próbuje zwrócić na siebie uwagę szkolnej elity.  ciągu jednej nocy Gar rośnie o dziesięć centymetrów, przechodzi mutację i robi się silniejszy i szybszy. Wreszcie zdobywa to, czego tak bardzo pragnął, ale popularność ma swoją cenę…

Kod Oracle

Barbara Gordon, sparaliżowana od pasa w dół w wyniku postrzału, zostaje przyjęta do Centrum Rehabilitacji Arkham – miejsca, gdzie nastolatki z Gotham mogą skorzystać z kompleksowej rehabilitacji i otrzymać pomoc psychologiczną. Skazana na wózek Barbara musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, jednak coś nie daje jej spokoju. W nocy słychać dziwne głosy, a pacjenci ośrodka zaczynają znikać…

Wonder Woman Zwiastunka wojny

Diana pragnie zaimponować swoim legendarnym siostrom wojowniczkom, ale kiedy nadarza się ku temu okazja, zaprzepaszcza szansę, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczki. Sprawy się komplikują, kiedy się okazuje, że Alia Keralis nie jest zwyczajną dziewczyną, a Diana, pomagając nieznajomej, mogła skazać świat na zagładę…

Młodzi Tytani Raven

to historia siedemnastoletniej Rachel Roth, która po tym jak w wypadku samochodowym traci zastępczą matkę oraz pamięć przeprowadza się do przybranej rodziny do Nowego Orleanu. Wraz z częściowym odzyskiwaniem przez dziewczynę wspomnień w jej życiu zaczynają dziać się trudne do wyjaśnienia rzeczy.

Catwoman, W blasku Księżyca

opowieść o młodej Selinie Kyle, która przez wiele lat toleruje kolejnych partnerów matki. Kiedy w ich domu zamieszkuje Darnell, który w w okrutny sposób traktuje dziewczynę, nastolatka dochodzi do wniosku, że nie może przebywać pod jednym dachem z oprawcą. Selina wybiera życie na ulicy niż w domu pełnym przemocy.

Źródło: wydawnictwo Egmont

6 Shares:
Może zainteresować Cię także