Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się już po raz ósmy – w tym roku Big Book Festival potrwa od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dwóch wymiarach: on-line i off-line.

W tym roku wydarzenia Dużego Festiwalu Czytania będą dostępne dla czytelników w całej Polsce – wszystkie spotkania z pisarzami i pisarkami będzie można oglądać on-line w mediach społecznościowych. Po raz pierwszy na żywo będzie nadawać także Studio Big Book Festival 2020 – wywiady z pisarzami i aktorami, gorące doniesienia z miejsca wydarzeń i zakulisowe żarty.

Na długiej liście gości tegorocznej edycji festiwalu znaleźli się m.in.: Rebecca Makkai, Agneta Pleijel, Dawid Grosman i Chigozie Obioma, a także autorka rewolucyjnych teorii zmian społecznych poprzez jedzenie Carolyn Steel oraz dziennikarka Matilda Gustavsson, której głośne śledztwo doprowadziło do tego, że Akademia Szwedzka nie przyznała w 2018 roku Literackiej Nagrody Nobla.

Zobacz również: Wielki piknik literacki w centrum stolicy. Imieniny Jana Kochanowskiego już 29 sierpnia

Literatura budzi emocje, które chcemy ożywiać i wprowadzać między ludzi w gorący, poruszający sposób. Intymne czytanie jest tylko jedną z wielu form życia tekstu. Pozwalamy się w nim zanurzyć i zaznawać go z innymi – mówią Anna Król i Paulina Wilk, kuratorki Dużego Festiwalu Czytania.

Wśród wydarzeń nowatorskiego festiwalu będą te, z których Big Book Festival słynie: spektakle i performanse pokazywane tylko raz, w nietypowych przestrzeniach (wydarzenia specjalne nie będą transmitowane przez internet – będzie można je obejrzeć wyłącznie na żywo).

Aktualne informacje o programie wydarzeń i gościach festiwalu można śledzić na stronie bigbookfestival.pl.

Źródło: bigbookfestival.pl

1 Shares:
Może zainteresować Cię także