Imieniny Jana Kochanowskiego, wielki piknik literacki organizowany przez Bibliotekę Narodową w samym centrum stolicy, w tym roku odbędzie się 29 sierpnia. Głównemu bohaterowi wydarzenia towarzyszyć będzie dwoje patronów: Leopold Tyrmand i Maria Konopnicka.

W roku uchwalonym rokiem Leopolda Tyrmanda (na który przypada setna rocznica urodzin pisarza) na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy.

W literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy, a w kiermaszu, nieodłącznej części Imienin, ponad sześćdziesiąt najciekawszych polskich wydawnictw – z książkami w imieninowych cenach i pokaźną listą autorów, których będzie można spotkać przy poszczególnych stoiskach. Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce, meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy (a o zwycięstwie tradycyjnie zadecyduje publiczność), a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk. Pełny program wydarzenia już wkrótce.

Bohaterką Imienin Jana Kochanowskiego w 2021 roku będzie Maria Konopnicka.

Źródło: bn.org.pl

12 Shares:
Może zainteresować Cię także