Literacki obraz świata wykreowany przez Franza Kafkę trafił do gry komputerowej. Wyprodukowała ją polska firma All in! Games.

W ubiegłym tygodniu krakowska firma All in! Games poinformowała, że gra Metamorphosis (Przemiana) jest już dostępna na PC i konsole. Nowa produkcja polskiego producenta gier powstała z inspiracji wyobraźnią Franza Kafki.

Metamorphosis to gra, która opiera swój scenariusz na dziwnej i urzekającej powieści Franza Kafki pod tytułem Przemiana. Metamorphosis jest pierwszoosobową grą, w której akcja odbywa się w pięknych wnętrzach Pragi w latach 20. XX wieku. Gracz wciela się w rolę robaka, na którego czają się niebezpieczeństwa ze strony krwiożerczego chrząszcza, bezlitosnych zwierząt domowych i olbrzymich ludzi. Gra w surrealistyczny sposób rozwija książkową narrację Kafki, jednocześnie dając graczowi dawkę typowo grywalnych elementów, takich jak zagadki środowiskowe, wyzwania sprawnościowe czy odkrywanie alternatywnych dróg ucieczki – napisano w dokumencie informacyjnym spółki, która wyprodukowała grę.

Zobacz również: Jak czytanie książek wpływa na rozwój naszego mózgu? Badają to naukowcy

Już w ubiegłym roku wrażeniami na temat Metamorphosis podzielił się m.in. portal graczpospolita.pl: Gracz, jako mały robak, ma zupełnie inną perspektywę na świat, a przeszkodą może być zwykły wiatrak czy książka. Dzięki temu poznajemy zupełnie nieznane człowiekowi zakamarki i przede wszystkim zagrożenia, które czyhają na bohatera.

Gra Metamorphosis jest dostępna na PC (Steam i GOG), Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4.

Screenshot z gry Metamporhosis, źródło: www.allingames.com
Screenshot z gry Metamporhosis, źródło: www.allingames.com

Źródło: www.allingames.com

1 Shares:
Może zainteresować Cię także