W związku z pandemią, z którą zmaga się świat, codziennie zdobywamy nowe informacje dotyczące nieznanego dotąd wirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. A w jaki sposób o wirusach i chorobach rozmawiać z dziećmi? Z pomocą przychodzą książki. Oto kilka z nich.

Jak podróżują wirusy bakterie i inne zarazki” Thoma Rooke’a w przystępny i ciekawy sposób objaśnia najmłodszym, jak łatwo drobnoustroje mogą przenosić się na kolejne osoby. Przygodowa opowieść nie ma na celu straszyć (i jest od tego daleka), ale edukować – dzieci dowiadują się nie tylko o podróżach zarazków, ale też o tym jak im zapobiegać. Poznajcie więc Romka w którego nosie wirusy znalazły sobie tymczasowe miejsce pobytu i doskonałą przestrzeń, aby móc się rozmnożyć. A psik – i tak wirusy zaczynają swoją wędrówkę po pokoju Romka, a to dopiero początek!

“Co to jest koronawirus?”, “Jak można się zarazić?”, “Dlaczego nie mogę chodzić do przedszkola lub szkoły?” – to tylko kilka pytań na których odpowiedzi znajdziecie w książce wydanej przez wydawnictwo Poradnia K zatytułowanej “Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera. Przewodnik dla dzieci i rodziców został oryginalnie wydany przez brytyjskie wydawnictwo, ale bardzo szybko został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków. Dzięki niezwykłej akcji do której włączyła się Poradnia K, książka dostępna jest jako darmowy do pobrania ebook lub audiobook na stronie wydawnictwa (www.poradniak.pl).

W książce “Wirusy” Ewa Karpińska i Natalia Karpińska tłumaczą dzieciom, czym są wirusy wywołujące choroby wieku dziecięcego (na przykład “świnkę”, czy ospę wietrzną). Książka z zabawnymi ilustracjami w jasny sposób objaśnia najmłodszym, jak nieznośne potrafią być te niewidoczne gołym okiem drobnoustroje. Dzieciom z pewności spodobają się także folie, które obrazują jak zmienia się ciało zaatakowane przez wirusy.

Epidemia, pandemia, kwarantanna, wirusy – co o takiego? Dwie małe myszki, Emilka i Maks, tym razem tropią wirusy i bakterie. A przy okazji dowiedzą się jak dbać oo zdrowie, co jeść, aby wzmacniać odporność. W książce “Emilka i Maks na tropie wirusów i bakterii” dzieci (wraz z rodzicami) przeczytają także o najsłynniejszym w ostatnich miesiącach wirusie i o sposobach na jego unikanie.

2 Shares:
Może zainteresować Cię także