Lubicie anegdoty ze świata nauki? Zajmują Was nieoczywiste pytania? Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy flamingi są różowe, ponieważ jedzą kraby, albo dlaczego muzyka przywołuje zapomniane wspomnienia, sięgnijcie po książki z serii “Nauka…Daj się uwieść”.

Dlaczego jedni z nas lubią muzykę, a inni nie? Czy twierdzenie Pitagorasa można wykorzystać w procesie sądowym? Czy człowiek wykorzystuje tylko 10% procent możliwości mózgu? Czy karaluchy przeżyłyby wojnę atomową?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książkach z serii “Nauka…Daj się uwieść”.

Seria odkrywa tajemnice zjawisk fizycznych, zasady poprawnego wnioskowania, a także dostarcza ciekawych i zabawnych faktów z różnych dziedzin nauki. W książkach Christopha Drössera “Nauka…Daj się uwieść” znajdziecie klarowne omówienia trudnych zagadnień.

Świat nauki naprawdę potrafi zaskakiwać i zachwycać, więc dajcie się uwieść… nauce!

W serii ukazały się:

Christoph Drösser – urodził się w 1958 roku, studiował matematykę i filozofię na uniwersytecie w Bonn. Obecnie mieszka i pracuje z San Francisco. Przez wiele lat pracował w dziale WIEDZA tygodnika opinii Die Zeit. Współtwórca magazynu popularno-naukowego Zeit Wissen, w którym w latach 2004-2006 pełnił funkcję redaktora naczelnego. W 2005 roku otrzymał tytuł DZIENNIKARZA ROKU w kategorii NAUKA, przyznawany przez Medium-Magazin. Christoph Drösser opublikował około 15 książek popularnonaukowych, miedzy innymi Total berechenbar? Wenn Algorithmen für uns entscheiden (Hanser, 2016), kiążkę o tym, jak algorytmy wpływają na nasze życie; Wie wir Deutschen ticken (Edel, 2015), Wir Deutschen und das Geld (Edel, 2016) and Wir Deutschen und die Liebe (Edel, 2017) – trzy książki powstałe na bazie wyników ankiet na tematy różnych aspektów życia Niemców i ich postawy wobec kwestii materialnych; Hast du Töne? Warum wir alle musikalisch sind (Rowohlt, 2009), o tym, jak muzyka wpływa na nasze mózgi. Jego książka Matematyka! Daj się uwieść sprzedała się w ponad 130 tys. egzemplarzy.

Źródło: Wydawnictwo Naukowe PWN

26 Shares:
Może zainteresować Cię także