Seria Wielkie Litery to najciekawsze nowości książkowe w specjalnym wydaniu: z większą czcionką, która poprawia komfort czytania. Różnorodna oferta powieści i kryminałów wygodnych do lektury pozwoli wybrać idealne książkowe prezenty zarówno dla babć i dziadków, którzy wolą obyczajowe historie osadzone w historycznych realiach, jak i dla tych, którzy lubią się bać albo rozwiązywać kryminalne zagadki. Mamy kilka podpowiedzi – książek z dużą czcionką idealnych na prezent dla naszych ukochanych seniorów. Zapraszamy do przejrzenia rekomendacji i zakupów!

Barbara Wysoczańska, Cena wolności

Wydawnictwo Filia, seria Wielkie Litery

W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZĄ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET.
POCZUŁAM, ŻE COŚ GWAŁTOWNIE ŚCISNĘŁO MNIE ZA GARDŁO. (…) WŁAŚNIE DO TAKIEGO NARODU, KTÓRY WALCZY O WOLNOŚĆ, NALEŻY SZCZEGÓLNIE MÓWIĆ O KOBIETACH. BO KOBIETA TO POTENCJAŁ. TO SIŁA I NIEZŁOMNOŚĆ. TO HART DUCHA.

Warszawa, 1904 rok. Klara Tyszkowska, młoda feministka i aktywistka, buntuje się przeciwko tradycji oraz uciskowi carskiego reżimu. Jej życie skupia się wokół studiów na tajnym Latającym Uniwersytecie i pracy dla gazety „Bluszcz”. Przyjaźni się z synem warszawskiego fabrykanta, Jędrzejem Witebskim.
Jednak gdy spotyka Aleksandra Kirsanova, pewnego siebie rosyjskiego kapitana, jej życie przewraca się do góry nogami. Po tragicznych wydarzeniach na placu Grzybowskim Klara jest zmuszona zapłacić wysoką cenę za swoją niezależność i miłość, do której wcześniej nie chciała się przyznać. Polacy walczą o niepodległość, a Klara, będąc w centrum tej walki, zaczyna rozumieć, że prawdziwa wolność to nie tylko niepodległy kraj, ale i serce bez okowów.

Idealna lektura dla: miłośników opowieści o miłości

Tematy przewodnie: historia miłosna, początek XX wieku w Polsce

Ragnar Jónasson,Ciemność (przeł. Andrzej Jankowski, Małgorzata Stefaniuk)

Wydawnictwo Amber, seria Wielkie Litery

Tom 1 bestsellerowej serii HULDA wydawanej w 36 krajach.
3 miliony egzemplarzy sprzedanych!

„Czyż Jónasson nie jest najlepszym autorem kryminałów naszych czasów? To prawdziwy mistrz!” „Times”.

Co 30 sekund na świecie sprzedaje się 1 książka Jónassona!

W bestsellerowej serii HULDA Jónasson zaskakuje postacią bohaterki – według „Timesa” „jednej z najciekawszych w literaturze kryminalnej”. Niepowtarzalny, lodowaty nastrój mroku i wręcz namacalnego zimna poraża. Unikatowa konstrukcja – seria zaczyna się od końca i w każdym kolejnym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.

Komisarz Hulda Hermannsdóttir z policji w Reykjavíku zostaje niespodziewanie wysłana na wcześ­niejszą emeryturę. Może przeprowadzić tylko jeszcze jedno, ostatnie śledztwo…
Na brzeg odległego fiordu morze wyrzuciło ciało młodej Rosjanki. Pobieżne dochodzenie ustaliło, że to samobójstwo…

Hulda wybiera sprawę Rosjanki. Ma powody podejrzewać, że dziewczyna nie odebrała sobie życia… Szybko przekonuje się, że nie może ufać nikomu. Policja usiłuje torpedować śledztwo.
Hulda ma tylko kilka dni, żeby rozwiązać ponurą tajemnicę – bez względu na to, ile zasad będzie musiała złamać.
Nawet za cenę śmiertelnego ryzyka.

RAGNAR JÓNASSON to islandzki mistrz, który „tchnął nowe życie w skandynawski kryminał noir!” („Sunday Express”). Spektakularny debiut – „Milczenie lodu” – w 2015 roku otworzył mu drogę do międzynarodowej sławy. Dziś to trzy miliony sprzedanych egzemplarzy, pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przygotowania do seriali, na podstawie obsypanych nagrodami serii „Mroczna wyspa lodu” i „Hulda”.

Idealna lektura dla: pasjonatów islandzkiego mroku

Tematy przewodnie: morderstwo, śledztwo, kobieta detektyw

Remigiusz Mróz, Langer

Wydawnictwo Czwarta Strona, seria Wielkie Litery

Piotr Langer nie wymaga opisu.
Piotra Langera nie trzeba nikomu przedstawiać.
Nie trzeba go przedstawiać też Ninie Pokorze, którą poznaje na bankiecie swojej nowej fundacji. Kobieta piękna, dobrze ubrana, idealna by… stać się nową ofiarą. Jest w niej jednak coś takiego, co sprawia, że Langer zaczyna się otwierać… I po raz pierwszy ktoś poznaje historię o tym, jak rodzi się zło…

Idealna lektura dla: fanów Mroza

Tematy przewodnie: kryminał, zbrodnia, namiętność

Agnieszka Krawczyk, Kolekcja straconych chwil

Wydawnictwo Filia, seria Wielkie Litery

Róża Jabłonowska nie przestaje interesować się historią Ady Nirskiej, międzywojennej warszawskiej artystki rewiowej. Kabaretowa rzeczywistość tej tajemniczej krewnej jest pełna kontrastów. Uwodzi blaskiem diamentów i oszałamia jak szampan. Tam lekko snuje się intrygi oraz bawi do utraty tchu, nie martwiąc się biedą, krachem i bezrobociem. To świat piękny i przerażający jednocześnie. Przeszłość Ady wciąż jednak nie daje o sobie zapomnieć, a tragiczne wydarzenia, jakie stały się jej udziałem w Łabonarówce, nie pozostają bez echa. Nadchodzi czas rozliczeń, spłacania starych długów i zemsty, która może popchnąć do najbardziej nieobliczalnych czynów i tym samym sprowadzić wielkie zagrożenie. “Kolekcja straconych chwil” to opowieść o wielkich namiętnościach, gwałtownych uczuciach, podstępach i zdradzie. To także historia miłości, która pojawia się niespodziewanie i naprawdę wybacza bardzo wiele. A wszystko to osadzone jest w niezwykłym klimacie i intrygującej rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego.

Idealna lektura dla: pasjonatów dwudziestolecia międzywojennego

Tematy przewodnie: 20-lecie międzywojenne, artyści kabaretowi, historia miłosna

William Landay, W obronie syna (przeł. Daniel Zych)

Wydawnictwo Amber, seria Wielkie Litery

Andy Barber, szanowany prokurator od ponad dwudziestu lat, jest nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i synem Jacobem. Aż pewnego dnia szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem. Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba.
Andy prowadzi śledztwo. I nagle okazuje się, że mordercą może być jego czternastoletni syn…

„Niesamowity szum wokół tej powieści jest uzasadniony. Jest wyjątkowo ważna, pasjonująca i chwyta za serce”
„Washington Post”.

„Artystyczna misterna konstrukcja łączy thriller prawniczy z powieścią obyczajową o rodzinie, gdzie wszystko się wali… i niczego nie można przewidzieć. Bo wszystkie zakończenia są możliwe”
„New York Times”.

„W obronie syna” była na listach „New York Timesa” przez 35 tygodni! Tylko w USA sprzedano ponad 2 000 000 egzemplarzy!

WILLIAM LANDAY – jak bohater W obronie syna – był prokuratorem w prokuraturze okręgowej w Massachusetts. Zdobywca najważniejszej nagrody dla literatury kryminalnej: John Creasey Dagger, wkroczył do grona nie tylko najpopularniejszych, ale i najwyżej cenionych pisarzy w USA. Wykraczająca poza kategorie wybitna powieść.

Serial na podstawie powieści z Chrisem Evansem („Kapitan Ameryka”), Michelle Dockery („Downton Abbey”) i Jaedenem Martellem („To”), w reżyserii Mortena Tylduma („Gra tajemnic”), został nominowany do nagrody Emmy 2020, telewizyjnego odpowiednika Oscara.

Idealna lektura dla tych, co lubią być trzymani w napięciu do ostatniej strony

Tematy przewodnie: rodzina, zbrodnia, śledztwo

Sonia Rosa, Żony z Forest Hill

Wydawnictwo Filia, seria Wielkie Litery

FOREST HILL — ELITARNE OSIEDLE CZY PRZEDSIONEK PIEKŁA?

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem znika Kaja, studentka anglistyki pracująca w jednej z rezydencji jako niania. Kilkanaście godzin później ciało dziewczyny zostaje znalezione pod skutą lodem taflą pobliskiego jeziora. Mieszkańcy zastygają w szoku i niedowierzaniu.

Czy w śmierć niani Rosnerów zamieszany był ktoś z okolicy? A może dziewczyna miała romans z jednym z tutejszych mężczyzn i to właśnie kochanek przyczynił się do jej tragedii?
Żony z Forest Hill nie sypiają już spokojnie, każda ma jakieś podejrzenia, każda snuje domysły, krążąc nocami po luksusowych domach, sprawdzając męskie kieszenie, telefony i… bagażniki samochodów.

Pisarka Dagmara Rosner kocha swojego przystojnego męża, ale czy po tym, co się stało z Kają, może jeszcze mu ufać? Nadchodzą święta, za oknem sypie śnieg, a na jaw wychodzą kolejne mroczne sekrety.

FOREST HILL SKRYWA WIELE TAJEMNIC. TRZEBA TYLKO WIEDZIEĆ, GDZIE ICH SZUKAĆ…

Idealna lektura dla tych, co lubią intrygi

Tematy przewodnie: morderstwo, luksusowe życie, kto zabił

Anna Górna, Dolina straconych złudzeń

Wydawnictwo Czwarta Strona, seria Wielkie Litery

Górskie miasteczko u podnóża Eigeru, gdzie wszyscy się znają, ale mało kto dobrze sobie życzy, jednoczy nagle jedno – strach przed grasującym w Alpach seryjnym mordercą, który zostawia ciała swoich ofiar w rytualnych inscenizacjach.
Szwajcarią wstrząsa informacja o brutalnym zabójstwie nastolatka w Oberlandzie Berneńskim. Zaledwie miesiąc wcześniej w pobliżu odnaleziono ciało mężczyzny, który prawdopodobnie zginął z ręki tego samego człowieka.
Sprawca wodzi policję za nos, pozostając poza radarem organów ścigania.
Kierownictwo luksusowego hotelu Sternen spodziewa się najgorszego sezonu od czasów otwarcia. By położyć temu kres, angażują Piotra Sauera, prywatnego detektywa z Zurychu. Już od pierwszych dni w Niederwalden lokalna społeczność daje Sauerowi odczuć, że nie jest mile widzianym przybyszem.
Szybko przekonuje się, że każdego można tutaj podejrzewać i nikomu nie można ufać.
“Dolina straconych złudzeń” to duszna atmosfera małego miasteczka, latami skrywane tajemnice i życiowe wybory, w których każda ścieżka zdaje się prowadzić w przepaść.

Idealna lektura dla: miłośników klasycznego kryminału

Tematy przewodnie: rytualne morderstwa w małym alpejskim miasteczku

Max Czornyj, Zmora

Wydawnictwo Filia, seria Wielkie Litery

STRACH TO ŻYCIE. CI, KTÓRZY CHCĄ UMRZEĆ, NIE CZUJĄ STRACHU.

Honoriusz Mond nie wierzy w pecha. Jednak nie dość, że za sprawą niedawnego śledztwa ożywają w nim przerażające demony z przeszłości, to pewnego dnia dostaje niezrozumiałą wiadomość. Jej nadawcą ma być sama Śmierć.

W przeciwieństwie do Monda, Allegra Szmit wierzy w zjawiska paranormalne. Tymczasem ktoś, kto wciąga ich w szaloną grę, najwyraźniej zna tajemnice, których strzegą wyłącznie umarli.
W Krakowie dochodzi do makabrycznych zbrodni. Kim lub czym jest Śmierć? Jakie sekrety skrywa Mortalista? A może to on jest uwikłany w przerażające mordy?
Szalone tempo wydarzeń, nieustanne zwroty akcji i mroczne tajemnice. A na końcu zawsze jest… Śmierć. Macie odwagę spojrzeć jej w twarz?

PRAWA DO EKRANIZACJI „MORTALISTY” ZOSTAŁY SPRZEDANE!

Idealna lektura dla: zaczytanych w historię

Tematy przewodnie: tajemnice, intrygi, mierzenie się z przeszłością

Sylwia Kubik, Zimowe Żuławy. Beata

Wydawnictwo Filia, seria Wielkie Litery

Wiatr hula po otulonych śniegiem Żuławach zaglądając w okna mieszkańców szykujących się do świąt. Niektórzy, pochłonięci przez świąteczny rozgardiasz, z radością wypatrują pierwszej gwiazdki i gwarnych spotkań przy wigilijnym stole. Są jednak i tacy, których samotność
w czasie świąt staje się dotkliwsza.
Jednak święta to przecież czas magii, pięknych marzeń i ziszczonych życzeń. Czasem wystarczy otworzyć serce i pozwolić im odnaleźć do siebie drogę.
Czy w otoczeniu pięknych żuławskich krajobrazów, w czasie najpiękniejszych świąt w roku, wszystkie serca napełnią się miłością?

Idealna lektura dla: miłośników czytania pod kocem

Tematy przewodnie: kobiece historie, samotność, miłość

0 Shares:
Może zainteresować Cię także