Będzie kolejna ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza. Właśnie rozpoczęto prace nad produkcją filmu fabularnego na podstawie Wyrwy, najnowszej książki pisarza.

Informację o powstaniu adaptacji przekazał wczoraj wydawca Chmielarza – Wydawnictwo Marginesy. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na Instagramie, prawa do Wyrwy kupił Dom Produkcyjny WiernikPRO, a opracowanie scenariusza powierzono Piotrowi Szymankowi (współtwórca serialu Wataha, nagrodzony Złotym Orłem za Najlepszy Serial Fabularny w latach 2107 i 2019).

Zobacz również: Wojciech Chmielarz o Wyrwie: Jestem ciekaw, jak zachowują się zwykli ludzie w sytuacji ekstremalnej

Reżyserią zajmie się natomiast Bartosz Konopka, współautor międzynarodowego hitu Netflixa W głębi lasu na podstawie prozy Harlana Cobena i twórca nominowanego do Oscara filmu Królik po berlińsku (2009). Jak na razie nie jest znana data premiery ani obsada filmowej adaptacji najnowszego kryminału pisarza.

Wyrwa to nie pierwsza książka Wojciecha Chmielarza, która doczekała się ekranizacji. W 2019 swoją premierę miało Żmijowisko – serial w reżyserii Łukasza Palkowskiego wyprodukowany przez Canal+.

W maju tego roku Wyrwa Wojciecha Chmielarza trafiła na okładkę najnowszego wydania magazynu Twoja Księgarnia (czytaj numer online).

View this post on Instagram

Czy lubicie oglądać ekranizacje swoich ulubionych powieści? Powstaje film fabularny na podstawie ostatniego thrillera psychologicznego @wojciechchmielarz – #Wyrwa Prawa kupił Dom Produkcyjny #WiernikPRO, opracowanie scenariusza powierzono Piotrowi Szymankowi, m.in. współtwórcy serialu „Wataha”, nagrodzonego Złotym Orłem za Najlepszy Serial Fabularny w latach 2107 i 2019. Reżyserią zajmie się Bartosz Konopka, współautor międzynarodowego hitu Netflixa – „W głębi lasu” na podstawie prozy Harlana Cobena i twórca nominowanego do Oscara filmu „Królik po berlińsku” (2009). „Wyrwa jest zaskakująco przewrotną opowieścią. Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie". – Bartek Konopka, reżyser „Wyrwa to nie jest typowy kryminał. To także opowieść o bardzo skomplikowanej relacji między dwoma mężczyznami, których drogi spotkały się z powodu miłości do tej samej kobiety. Jestem przekonany, że z tej historii powstanie niezwykły film w stylu buddy movie”. – Paweł Wiernik, producent #marginesy #wydawnictwo_marginesy

A post shared by Wydawnictwo Marginesy (@wydawnictwo_marginesy) on

Źródło: Wydawnictwo Marginesy

28 Shares:
Może zainteresować Cię także