Najlepsza książka o Francji – czyli jaka? Sensualna, oddająca klimat miejsc i wydarzeń, napisana przez osobę zafascynowaną francuską kulturą i stylem życia. Taki właśnie jest tekst Cathy Yandell “Francja. Radość życia”! Amerykańska autorka zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po kraju znanym z elegancji i wyśmienitej kuchni. To idealna lektura dla każdego, kto pragnie poczuć joie de vivre

Czym jest francuska radość życia?

Francuzi potrafią cieszyć się chwilą i wypełniać życie drobnymi przyjemnościami. Jaki sekret kryje się za taką postawą? W książce “Francja. Radość życia” Cathy Yandell opowiada o swoich doświadczeniach, dzięki którym poznała francuski przepis na życie. Do kraju nad Loarą po raz pierwszy udała się jako nastolatka. Później wielokrotnie do niego wracała, zafascynowana sztuką dobrego życia, której Francuzi są mistrzami.

Joie de vivre. Wyrażenie przywołuje na myśl bagietki, berety, bicykle i bordo, perfumy i parasolki, sery i kraciaste serwety, szyk i swobodę – innymi słowy, stereotypową kwintesencję Francji. Choć te migawki niewątpliwie stanowią część większego obrazu, są to tylko powierzchowne przejawy głębszych zjawisk kulturowych.”

Podróż przez kulturę, kuchnię i obyczaje

“Francja. Radość życia” to doskonała lektura dla każdego, kto chce poznać Francję z różnych perspektyw. Cathy Yandell opowiada zarówno o Paryżu, jak i prowincji. Przedstawia losy wielkich postaci, nie pomija jednak historii zwykłych mieszkańców. “Francja. Radość życia” to uczta dla zmysłów oraz prawdziwa intelektualna rozrywka. Autorka przybliża francuską kulturę i sztukę, zgłębia tajniki kuchni i perfumiarstwa, a także przypatruje się obyczajom i tradycjom.

Esencja francuskości

Francuzi znani są z tego, że ponad wszystko cenią swój język i kulturę. Często podążają za modą, jednak nie rezygnują z indywidualizmu. Mają różnorodne gusta i oryginalne poglądy. Lubią otaczać się sztuką i kochają cielesne przyjemności. O tym, czym wyróżniają się Francuzi na tle innych nacji opowiada Cathy Yandell w książce “Francja. Radość życia”. Z tekstu można dowiedzieć się, co stanowi istotę francuskości i dlaczego jest ona tak trudno uchwytna.

Książkę “Francja. Radość życia” Cathy Yandell możecie nabyć w Księgarni Internetowej PWN.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 Shares:
Może zainteresować Cię także