W tym roku, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, trudniej nam korzystać  z aktywności fizycznej poza domem. Warto dla lepszego samopoczucia i kondycji pomyśleć o innym aspekcie, mającym wpływ na nasze zdrowie – o odżywianiu. Prezentujemy kilka propozycji książkowych dotyczących diety i zdrowia.

W księgarniach można znaleźć szeroki wybór tytułów mających pomóc w osiągnięciu lub utrzymaniu szczupłej sylwetki, dotyczących różnych rodzajów diet i ćwiczeń oraz zdrowia. Co wybrać? Przeglądamy dla Was propozycje krakowskiego wydawnictwa WAM w ofercie którego znajdziecie zróżnicowaną listę lektur, które pomogą zadbać o prawidłowe odżywianie i kondycję zdrowotną.

Dla wszystkich szukających inspiracji, które uda się wykorzystać w codziennej diecie, proponujemy dwa tytuły z serii „Dieta dla zdrowia”. W serii znajdziemy „Dieta dla zdrowia. Chleby i pasty do chleba, śniadania, kolacje” i „Dieta dla zdrowia. Zupy, drugie dania, desery, koktajle” – obie autorstwa Krystyny Dajki. W dwóch zbiorach znajdziecie przepisy na wykonania zbilansowanych i smacznych posiłków dla dorosłych i dzieci. Jeśli marzycie i zmianie Waszego jadłospisu (całkowitej lub częściowej) lub zwyczajnie znudziły Wam się przepisy, według których gotujcie, a do tego chcielibyście odżywiać się zdrowo i gotować bez skomplikowanych (i trudno dostępnych) składników – seria „Dieta dla zdrowia” jest właśnie dla Was.

A może szukacie całych programów dietetycznych, które pomogą Wam uniknąć samodzielnego i żmudnego komponowania posiłków oraz liczenia kalorii? Książka „Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej” to szczegółowy plan działania na sześć tygodni. Znajdziecie w niej trzydzieści przepisów, wiele praktycznych porad, ilustracje i miejsca na własne notatki. Autorki – Beata Anna Dąbrowska i Paulina Dąbrowska – stworzyły prawdziwy planer, który ułatwi wszystkim realizację założonego celu.  

Krótszą, 14-dniową dietę łączącą powyższe zalecenia z oczyszczającą kuracją Krystyny Dajki, znajdziecie w książce „Post Daniela z uzdrawiającą dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Jak skutecznie oczyścić ciało i ducha”.

W ofercie wydawcy powyższych tytułów (WAM i marka Mando), znajdziecie wiele pozycji dotyczących zdrowego odżywiania oraz poradników zdrowotnych, wśród nich publikacje dotyczące ważnych (często przełamujących tabu) tematów dotyczących zdrowia kobiet i mężczyzn, jak „Prostata, panowie!”, czy wydana niedawno „Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć” autorstwa Karoliny Staszak. Książka napisana w konsultacji z wieloma specjalistami przybliża temat rozpoznania, objawów i codziennego funkcjonowania z chorobą.

1 Shares:
Może zainteresować Cię także