Czy codzienne obowiązki wyczerpują Cię i odbierają smak życia? Czy czujesz, że pracujesz ponad normę, a i tak nie osiągasz oczekiwanych rezultatów? Sprytny i inspirujący poradnik Grega McKeowna może pomóc Ci uświadomić sobie, że nie trzeba się męczyć, bo w rzeczywistości wszystko jest o wiele prostsze niż myślisz!

Czy życie musi być takie męczące, pełne trudnych wyzwań i wyrzeczeń z siebie? Czy masz wrażenie, że jeszcze chwila, a pękniesz ze stresu i nadmiaru pracy? Jak radzić sobie z codzienną, szarą rzeczywistością, żeby nie tylko nie stracić głowy, ale również dostrzec piękno w otaczającym nas świecie? Autor bestsellera Esencjalista – książki, która sprzedała się w milionach egzemplarzy i znalazła na liście bestsellerów „New York Timesa” – wraca z inspirującym i ciekawym poradnikiem życiowym zatytułowanym To proste. Ta krótka książka może zmienić twoje życie.

Ludzie z syndromem zawodowego i życiowego przemęczenia zazwyczaj są zdyscyplinowani i skoncentrowani. Mają w sobie dużo zaangażowania i motywacji. Słowem, dla świata często wyglądają zupełnie normalnie. Mimo to w środku czują się skrajnie wyczerpani, pochłonięci przez stres, a czasami bywają przy tym zgorzkniali i pogrążeni w wewnętrznej apatii. W rezultacie pracują dwa razy dłużej niż kiedyś, osiągając zaledwie połowę niegdysiejszych wyników. Nie czują też żadnej satysfakcji z wykonywanych zadań.

Przeczytaj fragment książki Grega McKeowna To proste (kliknij tutaj).

Mają oni poczucie, że ciągle muszą udowadniać przed światem, jacy są nieugięci, silni i samodzielni. To wszystko odbija się w nich mrocznym echem. Tymczasem, jak w swoim poradniku To proste sugeruje Greg McKeown, istnieje inny sposób na radzenie sobie z trudnościami życia. Zamiast ciężkiej harówy należy wybrać drogę sprytu: szukać takich możliwości, które są wartościowe, skuteczne i jednocześnie proste. Być może nie ma sensu przepracowywać się ponad miarę i narażać na wypalenie, skoro w pewien prosty sposób można ułatwić sobie życie? McKeown na wielu ciekawych przykładach omawia, że nasza codzienność wcale nie musi być taka trudna i skomplikowana.

Dzięki książce To proste poznasz rewolucyjną filozofię życiową, która wyjaśni Ci, jak przekształcić żmudne zadania w proste rytuały, jak upraszczać procesy – te zawodowe i te związane z życiem prywatnym – wyciskając z nich to, co najbardziej istotne. Według słów autora to my sami jesteśmy dla siebie największą przeszkodą, bo przez nieodpowiednie decyzje niepotrzebnie wszystko komplikujemy. W swoim poradniku McKeown pokazuje również sposoby na zapobieganie frustracji, podpowiada jakich dokonywać decyzji, aby nie mnożyć niepotrzebnych spraw i oszczędzić sobie nerwów. Sugeruje także, jak ułatwić utrzymywanie relacji z innymi i nimi zarządzać. To dobra lektura dla wszystkich, którzy chcieliby skutecznie i bez niepotrzebnego wysiłku zwiększyć jakość swojego życia.

Greg McKeown jest mówcą, autorem bestsellerów i gospodarzem popularnego podcastu What’s Essential. Pisano o nim w takich tytułach prasowych, jak „New York Times”, „Fast Company”, „Fortune”, „Politico” i „Inc.”, udzielał wywiadów w stacjach telewizyjnych NPR, NBC, Fox oraz w programie „The Steve Harvey Show”, a ponadto jest jednym z najpopularniejszych blogerów w serwisie LinkedIn. Został także uhonorowany przez Światowe Forum Ekonomiczne tytułem Young Global Leader. Jest autorem książki Esencjalista. Mniej, ale lepiej, która rozeszła się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy i trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”.

5 Shares:
Może zainteresować Cię także