Wydawnictwo Naukowe PWN dołącza do serii Wielkie Litery. W specjalnym formacie z dużą czcionką ukazało się 10 tytułów, wśród nich reportaże, biografie i książki popularnonaukowe.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa zrzeszająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Książki z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów – każda książka Wielkich Liter to starannie opracowana, wygodna pozycja, przyjazna dla oczu i ułatwiająca lekturę.

Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już 15 wydawców. Znaleźli się wśród nich m.in. Wydawnictwo Amber, Edipresse, Czwarta Strona, Filia, Mando czy SQN. W listopadzie do tego grona dołączyło Wydawnictwo Naukowe PWN.

Poradniki, książki popularnonaukowe, biografie, reportaże. Dziesięć nowych tytułów w serii Wielkie Litery

Wśród tytułów wydanych przez PWN w serii Wielkie Litery znajduje się m.in. ceniona seria popularnonaukowa poświęcona tajemnicom świata oraz ludzkiego ciała, dociekliwe opracowanie dotyczące współczesnej mitologii autorstwa Marcina Napiórkowskiego czy dający do myślenia reportaż Marty Szarejko o pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków. W nowej ofercie serii Wielkie Litery czytelnicy znajdą też wciągające książki biograficzne, przybliżające nieoczywiste postaci i sylwetki z polskiej historii.

Wielkie Litery – nowości wydawnicze PWN (listopad 2021)

Seria Wielkie Litery — książki z dużą czcionką

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie dystrybutora książek OSDW Azymut towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także organizowany wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Program został ponownie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury i będzie kontynuowany jesienią tego roku.

Więcej informacji o serii:

1 Shares:
Może zainteresować Cię także