Po wydanym w ubiegłym roku zbiorze opowiadań Grand Union Wydawnictwo Znak zapowiada kolejną książkę Zadie Smith. Przebłyski to intymne zapiski brytyjskiej pisarki, które powstały w czasie lockdownu. Premiera książki 31 sierpnia 2020.

W Przebłyskach, niezwykle intymnych zapiskach o doświadczeniach czasu lockdownu, Zadie Smith podejmuje temat postępującego kryzysu tożsamości. Próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania: kim w naszej izolacji są dla nas inni ludzie? Jak o nich myślimy? I jak traktujemy siebie samych? Autorka niepokoi się o Bena, właściciela salonu kosmetycznego, niecierpliwie oczekującego powrotu klientów. O własną matkę, która z zaangażowaniem śledzi statystyki katastrof. Zastanawia się, co jeszcze nas czeka.

Przebłyski – jak czytamy na stronie wydawcy – to zapis myśli, które dziś kiełkują w głowie każdego z nas. To manifest solidarności, miłości i zrozumienia tak potrzebny we współczesnym świecie.

Zobacz również: Twardoch, Dukaj, Nesbø, Ferrante. 10 najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku

Zadie Smith to jedna z najważniejszych komentatorek współczesnego świata. W Polsce jej Przebłyski ukażą się w przekładzie Jacka Dehnela, Magdy Heydel, Katarzyny Janusik, Michała Kłobukowskiego, Jerzego Kozłowskiego, Michała Rusinka, Anny Sak, Anny Skucińskiej i Piotra Tarczyńskiego. Premiera książki 31 sierpnia 2020.

Zadie Smith (ur. 27 października 1975 w Londynie) jest brytyjską pisarką, autorką opowiadań i trzech powieści. Ukończyła King’s College w Cambridge. Jej debiutancka powieść Białe zęby zdobyła nagrodę Whitbread First Novel Award dla najlepszego debiutu w 2000, a następnie została zaadaptowana na mini-serial telewizyjny. Powieść O pięknie, wydana w 2005 roku, została nominowana do Nagrody Bookera oraz przyniosła Smith nagrodę Orange Prize for Fiction. W Polsce książki brytyjskiej pisarki wydaje Wydawnictwo Znak.

Fot. @Linda Brownlee/Corbis/Outline/Fotochannels. Źródło: wydawnictwoznak.pl

11 Shares:
Może zainteresować Cię także