Pokora Szczepana Twardocha, polska powieść inspirowana epidemią koronawirusa i najnowsza powieść Eleny Ferrante. To tylko kilka najciekawszych zapowiedzi wydawniczych, które trafią do księgarń jeszcze tej jesieni.

Pokora – to właśnie pod takim tytułem ukaże się najnowsza, długo wyczekiwana książka Szczepana Twardocha. To powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność. Najnowsza książka autora Morfiny trafi do księgarń 16 września 2020.

Na początek września Wydawnictwo Literackie zapowiada także premierę Imperium chmur, nowej powieści Jacka Dukaja. W książce wyróżnionej Nagrodą Literacką im. Andrzeja Żuławskiego 2019 zawarł Dukaj mnogość postaci, obrazów i pomysłów, bogactwo historycznych i literackich odniesień. Imperium chmur to powieść o relacji języka i pisma do rzeczywistości, o iluzji „ja” człowieka Zachodu, o wędrowaniu znaczeń między umysłami i kulturami, i o sztuce czystego przeżywania. Premiera już 2 września 2020.

Jesienią do księgarń trafi także pierwsza polska powieść inspirowana epidemią koronawirusa. Lockdown Roberta Ziębińskiego to wstrząsająca historia ludzi, którzy przez 72 godziny mierzą się z chaosem społecznym ogarniającym miasto w wyniku wybuchu pandemii. Premiera książki 2 września 2020.

Dobra wiadomość czeka także na czytelników Jakuba Małeckiego. Po bestsellerowym Horyzoncie pisarz wraca właśnie z nową opowieścią, która w drugiej połowie września ukaże się pod tytułem Saturnin. To najbardziej osobista z powieści autora. Jak czytamy na stronie wydawnictwa SQN, w najnowszej książce Małeckiego magia przeplata się z rzeczywistością, a w poszukiwaniu nowego sensu życia Saturnin, 30-letni sprzedawca z Warszawy, będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości. Premiera 16 września 2020.

Tych nazwisk nikomu nie trzeba przedstawiać. Najbliższa jesień to także powrót czołowych autorów powieści kryminalnych. We wrześniu do księgarń trafi długo wyczekiwane Królestwo Jo Nesbø (Wydawnictwo Dolnośląskie) oraz Srebrne skrzydła, drugi tom z cyklu Faye Camilli Läckberg (Czarna Owca).

Na początek września wydawnictwo Czarne zapowiada wznowienie książki laureatki literackiej Nagrody Nobla Swietłany Aleksijewicz. Ostatni świadkowie to reportaż poświęcony milionom radzieckich dzieci, które zginęły w trakcie wielkiej wojny ojczyźnianej. Aleksijewicz po raz kolejny udziela głosu tym, którzy go dotąd nie mieli. Tym, którzy przez lata byli tylko częścią niemego, anonimowego tłumu, tak zwanej ludności cywilnej, w wielkiej historii zawsze mniej ważnej od żołnierzy. Premiera nowego wydania książki 2 września 2020.

Najbliższej jesieni warto sięgnąć także po nowości wydawnictwa Sonia Draga. Już za niespełna dwa miesiące do księgarń trafi Zakłamane życie dorosłych, najnowsza książka Eleny Ferrante. Tym razem włoska pisarka oddaje w ręce czytelników powieść poświęconą skomplikowanym mechanizmom dorastania człowieka. Premiera nowej książki Ferrante została zapowiedziana na 2 września 2020. Niespełna tydzień później Sonia Draga wyda także Wdzięczność Delphine de Vigan, która jest zapowiadana jako kontynuacja powieści Lojalność. Nowa książka francuskiej pisarki trafi do księgarń 7 września 2020.

21 Shares:
Może zainteresować Cię także