Wyruszcie w podróż za jeden uśmiech z bohaterami ulubionych klasyków z gatunku książek przygodowych dla dzieci. Będą: Pan Samochodzik, jagodowy dziadek, Baba Jadzia z parteru, ciotki z Klubu Latających Ciotek i ekspedientka ze sklepu z babciami. Jeśli ktoś lubi się bać, może oczywiście zafundować sobie wakacje z duchami. Z książkami dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Literatura  wszystko jest możliwe!

Dobrze znany i bardzo lubiany: Pan Samochodzik

Pan Tomasz, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, „skrzyżowanie czółna z taczką”, jak wyrażali się o nim złośliwi – miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym pojazdem pan Tomasz wyrusza w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, odkryć skarb, schwytać przestępców. Na jego drodze staną: templariusze, złoczyńcy z wyspy, a nawet Fantomas. Pan Samochodzik będzie prowadził zagadkowe śledztwa w  uroczysku, Fromborku i niesamowitym dworze, by rozwikłać tajemnicę złotej rękawicy, księgi strachów i w końcu – tajemnicę tajemnic! To będzie niesamowita przygoda!

Wakacyjne historie detektywistyczne czyli książki Adama Bahdaja

Chociaż to wakacje, te książki uważamy za lektury obowiązkowe – dla miłośników przygód. Adam Bahdaj zabiera nas w „Podróż za jeden uśmiech”. Wędrujemy autostopem! Wyobrażacie to sobie? Jakie później będziecie opowieści snuć w szkole! Prymus Duduś i jego kuzyn Poldek (całkiem nie-prymus) przeżyli takie właśnie wakacje wędrując autostopem. Koniecznie poczytajcie o ich przygodach. I sprawdźcie, czy nie spotkali przypadkiem duchów… Bo „Wakacje z duchami” to dopiero jest wielka rzecz! Trójka przyjaciół spędza wakacje u cioci. Nie zamierzają się nudzić! Po wybudowaniu szałasu-bazy przystępują do tropienia okolicznych przestępców. Z zaskakującym skutkiem! Rozwiązywanie detektywistycznych zagadek jest także pasją Kubusia i Hipci. Sprawy błahe i bardzo poważne, a w centrum uwagi stary angielski parasol ze srebrną rączką. I wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty… „Uwaga! Czarny parasol” to emocjonująca lektura dla dzieci od siódmego roku życia.

Nie ma nudy, bo do przeczytania jest jeszcze sporo świetnych książek!

Wydawnictwo Literatura ma dla młodszych i starszych dzieci spory wybór książek o detektywach i śledztwach, ale na tym nie koniec! Bo są też książki o skomplikowanych relacjach rodzinnych: „Jestem dużym tatą, ale czasem udaję kota”, „Klub latających ciotek”,

„Sklep z babciami”, „Baba Jadzia z parteru” i „Jagodowy dziadek”. Gwarantujemy, że wzruszą, ale też rozbawią. Jest kilka pomysłów na wakacje, a to: „Truskawkowe lato”, „Filipek i wakacje” oraz „Wakacje grzecznego psa”. Świetna rozrywka dla dzieci i rodziców, którzy będą im te książki czytać! Nie brakuje też propozycji dla wyjątkowych nastolatek: „Ostatnia sztuczka” i „Koniec świata nr 13”. Dziewczyny, głowa do góry!

Wakacyjna Literatura to propozycja świetnie napisanych powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży, które wciągają wartką akcją i inspirują do własnych wypraw, śledztw i zabaw. Są idealne na letnie lektury. Polecamy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

51 Shares:
Może zainteresować Cię także