Prace nad ekranizacją “Wyspy” Aldousa Huxleya rozpoczęła firma Appian Way Production należąca do Leonardo DiCaprio.

Aldous Huxley, najbardziej znany (obok Orwella) antyutopista urodził się w angielskim Godalming w 1894 roku. Ze względu na postępujące problemy ze wzrokiem musiał przerwać naukę medycyny i filozofii na uniwersytecie oksfordzkim, którą po kilku latach kontynuował. Początkowo wydawał tomiki poezji, jednak z czasem zaczął pisać utwory prozatorskie.

Jego pierwszą powieścią była wydana w 1921 roku Crome Yellow, ale książką, która przyniosła mu największą sławę była powieść Nowy wspaniały świat. Opisana przez Huxleya rzeczywistość to wizja państwa o nazwie Republika Świata, w którym funkcjonowanie podporządkowane jest hasłom: “wspólność, identyczność, stabilność”. Ponury obraz odhumanizowanego społeczeństwa należy dziś do klasyki literatury światowej.

Zobacz również: Powstaje kolejny serial inspirowany światem “Wiedźmina”

Ostatnia powieść Huxleya, napisana przed śmiercią Wyspa, to utopijna wizja życia mieszkańców wysypy o nazwie Pala. Odizolowane od reszty świata społeczeństwo nie wpuszcza na swoje terytorium cudzoziemców i rządzi się zasadami zakorzenionymi we wschodnich filozofiach. Wyspa to literacki kontrapunkt Nowego wspaniałego świata.

Ekranizację Wyspy zajęło się studio Appian Way Production, które jest odpowiedzialne za takie tytuły jak: Zabić prezydenta, Aviator, Wrogowie publiczni, czy Wilk z Wall Street. Nie wiadomo jeszcze z ilu odcinków będzie składał się serial.

Zobacz również: Proza Tokarczuk trafi na ekrany kin. Ruszają prace nad adaptacją opowiadania noblistki

Żródło: www.wirtualnemedia.pl

3 Shares:
Może zainteresować Cię także