Wydawnictwo Literackie stawia na duże nazwiska. Jeszcze tej jesieni do księgarń trafią m.in. Imperium chmur Jacka Dukaja, nowy reportaż Hanny Krall czy druga część Jak przejąć kontrolę nad światem Doroty Masłowskiej.

Już na początek września Wydawnictwo Literackie zapowiada premierę Imperium chmur, nowej powieści Jacka Dukaja. W książce wyróżnionej Nagrodą Literacką im. Andrzeja Żuławskiego 2019 zawarł Dukaj mnogość postaci, obrazów i pomysłów, bogactwo historycznych i literackich odniesień. Imperium chmur to powieść o relacji języka i pisma do rzeczywistości, o iluzji „ja” człowieka Zachodu, o wędrowaniu znaczeń między umysłami i kulturami, i o sztuce czystego przeżywania. Premiera 2 września 2020.

Tego samego dnia swoją premierę będzie miała również nowa książka Doroty Masłowskiej. Jak przejąć kontrolę nad światem 2 to drugi tom głośnych tekstów autorki Wojny polsko-ruskiej, które na przestrzeni lat wyewoluowały w stronę autorskiego gatunku z pogranicza eseju, stand-upu i pamiętnika. Wyczulona na język ulicy i mediów Dorota Masłowska poddaje analizie rozmaite detale i sfery naszej codzienności, tworząc oryginalny zapis współczesnej obyczajowości. Premiera książki 2 września 2020.

Niespełna dwa tygodnie później do księgarń trafi Pokora. To właśnie pod takim tytułem ukaże się najnowsza książka Szczepana Twardocha. Pokora – jak czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego – to powieść o miłości, wojnie i rewolucji; epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność. Premiera nowej książki autora Króla została zaplanowana na 16 września 2020.

Po pięciu latach od ostatniej publikacji ukaże się również nowa książka Hanny Krall. Jak czytamy na stronie wydawcy, w swoim najnowszym reportażu Synapsy Marii H. autorka przybliży czytelnikom losy Marii Twardokęs-Hrabowskiej, polskiej opozycjonistki więzionej w 1981 roku za wspieranie strajku. Historia głównej bohaterki książki łączy w sobie przedwojenny żydowski Muranów, stan wojenny i ataki na World Trade Center (więcej informacji o książce tutaj). Nowa książka autorki słynnego reportażu Zdążyć przed Panem Bogiem trafi do księgarń 30 września 2020.

Na drugą połowę roku Wydawnictwo Literackie zapowiada także premierę Dodatkowej duszy, nowej powieści Wioletty Grzegorzewskiej, oraz Warszawę 1920 – obszerną publikację Adama Zamoyskiego poświęconą Bitwie Warszawskiej.

Zobacz również: Twardoch, Dukaj, Nesbø, Ferrante. 10 najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku

Źródło: wydawnictwoliterackie.pl

51 Shares:
Może zainteresować Cię także
Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć
Więcej

Ukazała się pierwsza książka o koronawirusie. Co w niej znajdziemy?

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć – pod takim tytułem ukazała się właśnie książka dr Ewy Krawczyk. To pierwsza polska publikacja o złośliwym patogenie, który doprowadził do pandemii. Sprawdzamy, czym podzieliła się w niej biolożka związana z Międzynarodowym Towarzystwem Chorób Zakaźnych.