To będzie jedna z najważniejszych premier tej jesieni. Hanna Krall, najwybitniejsza polska reporterka, powraca z nową książką. Premiera “Synaps Marii H.” została zaplanowana na 30 września 2020.

Po pięciu latach ukaże się nowa książka Hanny Krall. Jak czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego, w swoim najnowszym reportażu autorka przybliży czytelnikom losy Marii Twardokęs-Hrabowskiej, polskiej opozycjonistki więzionej w 1981 roku za wspieranie strajku. Historia głównej bohaterki książki łączy w sobie przedwojenny żydowski Muranów, stan wojenny i ataki na World Trade Center:

W społeczeństwie nieczułym na inność i nieprzygotowanym na to, co odbiega od przyjętej normy, wychowuje cierpiącego na autyzm syna. W jej historii pojawia się także Maria Hrabowska, „matka jej męża”, która przeżyła piekło II wojny światowej i współczesnego terroryzmu – atak na wieże WTC (opis wydawcy).

Premiera “Synaps Marii H.”, najnowszej książki Hanny Krall, została zaplanowana na 30 września 2020.

Hanna Krall jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich reporterek, jest laureatką wielu prestiżowych nagród przyznawanych w kraju i za granicą, m.in. Nagrody Polskiego PEN Clubu, Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury, Nagrody Podziemnej „Solidarności”, Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory, Nagrody Porozumienia Europejskiego Targów Lipskich i austriackiej Nagrody Herdera.

Zobacz również: Twardoch, Dukaj, Nesbø, Ferrante. 10 najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku

Książki Hanny Krall tłumaczono na wiele języków, m.in. niemiecki, francuski, angielski, czeski, słowacki, węgierski, szwedzki, fiński, holenderski, hebrajski, hiszpański, włoski, rosyjski. W 2017 roku nakładem WL ukazał się Fantom bólu – zebrane w jednym tomie wszystkie książki Hanny Krall, opowiadające o ludzkich losach, Zagładzie, historii i pamięci.

Źródło: Wydawnictwo Literackie. Fot. Wikimedia Commons

4 Shares:
Może zainteresować Cię także