Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu oferuje swoim czytelnikom nową usługę. Bibliotekarze będą dostarczać książki pod drzwi, poruszając się po mieście na rowerach.

Akcja pod hasłem “Tom w dom” ruszy już w najbliższy poniedziałek 3 sierpnia. Kaliscy bibliotekarze będą dostarczać zamówione książki pod adres wskazany przez czytelników. Nowa usługa miejskiej instytucji to wyjście naprzeciw potrzebom seniorów i osób, które nie mogą wybrać się osobiście do lokalnej biblioteki (np. ze względu na niepełnosprawność lub chorobę).

Co prawda biblioteka – w sanitarnym reżimie – otworzyła swe podwoje i już można odwiedzać niemal wszystkie nasze filie, ale pomyśleliśmy, że przecież – niezależnie od epidemii – mamy sporą grupę użytkowników, którzy nie mogą do nas dotrzeć, są w zasadzie uwięzieni w domu, a chcieliby rytmicznie korzystać z naszego księgozbioru – mówi Robert Kuciński, dyrektor MBP w Kaliszu.

Zobacz również: Mobilny księgozbiór rusza w drogę. Biblioteka z Gostynia uruchamia nowoczesny bibliobus

Na prośbę biblioteki miasto zakupiło jak na razie dwa rowery wraz z niezbędnym wyposażeniem, które umożliwią transport książek i bezpieczne poruszanie się bibliotekarzy w ruchu ulicznym.

Pomysłodawcą nowej usługi jest Arkadiusz Pacholski, pisarz i aktywista miejski, a na co dzień pracownik Filii nr 7 kaliskiej biblioteki, który po Kaliszu porusza się tylko rowerem.

Już teraz biblioteka zachęca czytelników, w tym przede wszystkim seniorów, do skorzystania z nowej usługi. Zamówienia książkowe można składać mailowo lub telefonicznie.

Zobacz również: W Łodzi powstała samoobsługowa biblioteka, w której wypożyczysz książki przez 24 h na dobę

Źródło: www.mbp.kalisz.pl

Fot.: Witold Puławski / MBP Kalisz

8 Shares:
Może zainteresować Cię także
Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć
Więcej

Ukazała się pierwsza książka o koronawirusie. Co w niej znajdziemy?

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć – pod takim tytułem ukazała się właśnie książka dr Ewy Krawczyk. To pierwsza polska publikacja o złośliwym patogenie, który doprowadził do pandemii. Sprawdzamy, czym podzieliła się w niej biolożka związana z Międzynarodowym Towarzystwem Chorób Zakaźnych.