Postaci znane z kart historii, wciągająca fabuła i mroczne wydarzenia średniowiecza – przeczytaj fragment książki Bractwo Mandylionu.

Bractwo mandylionu to nowe wydanie wielowątkowej powieści Wojciecha Dutki. Wciągająca historia, która przenosi czytelnika w czasy dwunastowiecznej Anglii, właśnie trafiła do księgarń w rozszerzonej wersji.

Zobacz także: Do księgarń trafia “Calypso” pisarza i satyryka Davida Sedarisa – debiut wydawnictwa Filtry

Bohaterem powieści Wojciecha Dutki jest młody rycerz, Geoffrey de Melville. W wyniku intryg i splotu wydarzeń de Melville zostaje wysłany z misją na angielski dwór, gdzie w owym czasie dochodzi do zabójstwa kardynała Thomasa Becketa. Wir historii wciąga bohatera w samo centrum wydarzeń: zaciętych wojen w Ziemi Świętej podczas wyprawy krzyżowej, krucjaty przeciwko katarom, zdobycia Konstantynopola…Geoffrey de Melville spotyka także rycerza zakonu templariuszy, który poszukuje mandylionu z Edessy – zaginionej relikwii czczonej w Bizancjum.

Zderzenie światów – katolickiej Europy, prawosławnego Bizancjum oraz islamu stanowią tło historii młodego rycerza. Wojciech Dutka czyni z niej pretekst do zadawania pytań na które nie ma łatwych odpowiedzi. Jak dużo wspólnego ma religia i przemoc, czyniona w imię wiary?

Przeczytaj fragment nowego wydania książki Wojciecha Dutki Bractwo mandylionu (kliknij tutaj).

Wojciech Dutka, urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach, dobry teatr, a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak jego największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował dziewięć powieści, w tym głośną Czerń i purpurę. Nakładem Liry ukazały się dotychczas Kurier z Toledo i Kurier z Teheranu. Wkrótce na rynku pojawi się Kurier z Tivoli zamykający trylogię z Antonim Mokrzyckim.

Źródło: Wydawnictwo Lira, Fot. Maciej Zienkiewicz

12 Shares:
Może zainteresować Cię także