Nowa powieść autorki cyklu o Harrym Potterze była dotąd publikowana w odcinkach na stronie internetowej. Znamy już datę polskiego wydania The Ickabog.

Powieść The Ickabog Rowling zaczęła pisać ponad dziesięć lat temu, w czasie kiedy powstawały kolejne tomy przygód słynnego czarodzieja z Hogvartu. Książka miała zostać wydana po zakończeniu cyklu o Harrym Potterze, ale autorka postanowiła napisać wówczas książkę dla starszych czytelników (Trafny wybór). Następnie jako Robert Galbraight wydała kilka kryminałów (Wołanie kukułki, Zabójcza biel).

Zobacz również: Którą postacią z Muminków jesteś? Ten quiz sprawdzi to za ciebie!

Do pomysłu powrotu do The Ickabog skłoniła ją pandemia koronawirusa, a dokładnie chęć pomocy dzieciom zamkniętym w domach. Autorka postanowiła publikować fragmenty książki za darmo w internecie na oficjalnej stronie powieści. Kolejne rozdziały książki w oryginale prezentowane były od maja do lipca br. Wydanie drukowane ma ukazać się w listopadzie, a środki ze sprzedaży książki, mają zostać przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym przez epidemię Covid -19.

Media Rodzina, wydawca polskiego wydania The Ickabog poinformował, że kolejne odcinki powieści będą publikowane na stronie www.ickabogkonkurs.mediarodzina.pl od 11 sierpnia do 25 września.

Fanom twórczości Rowling, przypominamy, że trwa oficjalny konkurs na ilustracje do drukowanego wydania powieści.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Polub-Twoją-Księgarnię-na-Facebooku-1.jpg

Źródło: www.mediarodzina.pl

16 Shares:
Może zainteresować Cię także