Muminek, Mała Mi, a może Włóczykij? U której postaci z bestsellerowej serii Tove Jansson odnajdziesz cechy zgodne z Twoim charakterem?

Seria książek i komiksów o niezwykłych trollach znana jest na całym świecie i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od pond sześciu dekad, czego dowodem są nowe wydania przygód Muminków i ich przyjaciół. Napisane przez fińską pisarkę, Tove Jansson, perypetie sympatycznych stworzeń, zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. W Finlandii, w miejscowości Tampere, powstało nawet muzeum poświęcone Muminkom.

Zobacz również: Co czytać dzieciom? 10 najciekawszych premier 2020 roku

Muminki i ich przyjaciele przeżywają liczne przygody, ale mierzą się też z wieloma problemami. Główni bohaterowie i towarzyszące im postaci mają określone cechy charakteru i temperament. Świat Muminków pełen jest osobliwych istot, a wydarzenia, które są udziałem trolli przedstawione są przez pisarkę w pełen humoru sposób.

Autorka Muminków, Tove Jansson urodziła się w 1914 roku w Finlandii, w rodzinie o artystycznych korzeniach. Ojciec pisarki był rzeźbiarzem, a matka ilustratorką (po latach każde z trójki dzieci państwa Jansson poszło w ślady rodziców). Tove studiowała między innymi malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszą książkę z autorskimi ilustracjami wydała już w latach trzydziestych. W 1945 roku ukazała się powieść pisarki Małe trolle, duża powódź, jednak dopiero kolejne części historii Muminków (Kometa nad Doliną Muminków – wydana w 1946 roku – i W Dolinie Muminków – wydane w 1948 roku) przyniosły jej popularność.

Jeśli jesteście miłośnikami Muminków i ich towarzyszy, spróbujcie przekonać się którą z postaci ze świata stworzonego przez Jansson jesteście.

Jaką postacią z Muminków jesteś? Przejdź do quizu.

Źródła: www.nk.com.pl, www.moomin.com. Fot. www.moomin.com

26 Shares:
Może zainteresować Cię także