Nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukazało się właśnie polskie tłumaczenie Fałszywego świadka, najnowszej powieści grozy autorstwa bestsellerowej pisarki Karin Slaughter. Po lekturze tej wciągającej pozycji mroczny świat przeszywającego niepokoju zostanie z Wami na długo. To najbardziej oczekiwana premiera lata w USA.

Najnowszy thriller Karin Slaughter to powieść napisana z myślą o prawdziwych koneserach mistrzowsko kreowanych thrillerów psychologicznych. Zakorzeniony głęboko w bieżącej sytuacji społeczno-politycznej, Fałszywy świadek zdaje sprawę z tego, jak ciężko wyrwać się z więzów trudnej, traumatycznej przeszłości. Wszyscy jesteśmy zakładnikami własnych historii, które tkwią głęboko w nas; mogą przypomnieć o sobie w najmniej oczekiwanym momencie i wywrócić świat do góry nogami. W przypadku bohaterki Fałszywego świadka tak właśnie jest…

Leigh Collier, z pozoru zwykła dorosła kobieta, ciężko pracowała na swoje normalne życie. Przez lata powtarzała sobie, że musi się rozwijać i robić swoje, żeby utrzymać się na powierzchni amerykańskiego snu. Nie marnowała czasu. Wreszcie – po długich latach – udało się jej zbudować mały, ale przytulny świat. Jest dobrze opłacaną adwokatką, ma nastoletnią córkę, śliczną prymuskę, która świetnie radzi sobie w szkole. Również rozwód Leigh – ta społecznie akceptowalna ryska na mieszczańskim stylu życiu – przebiega spokojnie i bez niepotrzebnych nerwów. Słowem, wszystko układa się dla niej pomyślnie.

Przeczytaj fragment książki Karin Slaughter Fałszywy świadek (kliknij tutaj)

Oczywiście, cała ta normalność jest tylko maską, kruchą iluzją. Za zwykłą codziennością kryje się bowiem mroczne dzieciństwo Leigh i jej siostry Callie, które kładzie się długim cieniem na życiu tych dwóch kobiet. Naznaczone tajemnicami, skalane zdradą i zakończone aktem przerażającej przemocy, lata młodości dwóch sióstr wcale nie były bezgrzeszne. W poukładanym życiu Leigh wszystko zmienia się dosłownie jednego dnia.

Młoda adwokatka pewnego dnia przyjmuje nowego klienta. Początkowo sprawa, z którą przyszedł, wydaje się błaha i nieodstająca od codziennej zawodowej rutyny. Po kilku chwilach jednak Leigh uświadamia sobie, że łączy ją z klientem o wiele więcej, niż chciałaby. Demony z przeszłości znowu wracają, burząc budowany przez lata mieszczański porządek. Wkrótce obie siostry będą musiały zmierzyć się ze skrywanymi, mrocznymi sekretami przeszłości…

Karin Slaughter jest autorką thrillerów i kryminałów regularnie notowanych na międzynarodowych listach bestsellerów. Na cały świecie wydrukowano ponad 35 milionów egzemplarzy jej książek. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarami padają każdego dnia tysiące kobiet na świecie. Jej powieści są bezpośrednie, mocne i bardzo obrazowe, a jej twórczość docenili m.in. Camila Lackberg, Tess Gerritsen i James Patterson.

16 Shares:
Może zainteresować Cię także