Już dziś premiera poruszającego debiutu Marianne Cronin Sto lat Lenni i Margot. Książka został przełożona na 20 języków i podbija serca czytelników w kolejnych krajach. Przeczytajcie fragment.

Czy określenie “terminalny” może kojarzyć się terminalem lotniczym? Opowie o tym siedemnastoletnia Lenni Pettersson, której słowo wzbudzające w innych lęk, nie jest obce. W otoczeniu dziewczyny wszyscy starają się używać sformułowania “schorzenia ograniczające życie”, ale dla niej nie ma to większego znaczenia. Lenni, pacjentkę oddziału dla nieuleczalnie chorych, zajmują inne sprawy.

Pewnego dnia na drodze Lenni pojawia się osiemdziesięciotrzyletnia Margot Macrae – również pacjentka szpitala. Margot, uzdolniona artystycznie buntowniczka, zmienia sposób spojrzenia na świat siedemnastolatki. Wspólnie postanawiają namalować sto obrazów przedstawiających historię ich życia – sto, bo tyle lat mają razem.

Jednocześnie wzruszająca i zabawna powieść Marianne Cronin to afirmacja wartości życia i przyjaźni. Pełna trudnych pytań i niezwykłego humoru historia, której nie da się zapomnieć.

Przeczytaj fragment książki Sto lat Lenni i Margot (kliknij tutaj).

Źródło: wydawnictwo HarperCollins Polska

64 Shares:
Może zainteresować Cię także