Z okazji stulecia istnienia, słynne wydawnictwo Nasza Księgarnia, zapowiedziało nowe wydanie cyklu o Muminkach. Przygody małych trolli w dwóch tomach trafią do księgarń w najbliższą środę, 27 stycznia. Poznajcie Muminki zebrane.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapowiedziało premierę nowego wydania przygód Muminków. Dziewięć książek Tove Jansson znalazło się w dwóch tomach zatytułowanych Muminki zebrane. Tom I zawiera historie znane z części: Małe trolle i duża powódź, Kometa nad Doliną Muminków, W Dolinie Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka i Lato Muminków. W tomie II znajdziemy tytuły: Zima Muminków, Opowiadania z Doliny Muminków, Tatuś Muminka i morze i Dolina Muminków w listopadzie. Obie części zawierają charakterystyczne ilustracje autorki.

Muminki zebrane Tom I
Muminki zebrane, Tom I, fragment

Saga o sympatycznych trollach i ich przyjaciołach podbiła serca dzieci na całym świecie i została dotąd przełożona na ponad trzydzieści języków. Tove Jansson uczyniła małe trolle bohaterami dziewięciu książek i ponad dwudziestu komiksów (które tworzyła wraz z bratem Larsem Janssonem). Z czasem przygody Muminków zostały przeniesiona na ekrany (w Polsce realizowano serial animowany, produkowany przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for) czy na deski teatrów.

Zobacz również: Którą postacią z Muminków jesteś? Ten quiz sprawdzi to za ciebie!

Przygody Muminków pełne uniwersalnych prawd, humoru i pozbawione nadmiernego moralizowania zyskują kolejne pokolenia wiernych fanów. A dzięki niezwykłym ilustracjom Tove Jansson, magiczny świat Muminków wygląda tak samo w każdym kraju w którym przygody małych trolli są wydawane.

Premiera Muminków zebranych 27 stycznia 2021 r.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia to najstarsza polska oficyna wydawnicza publikująca literaturę dla dzieci i młodzieży. Działająca od sierpnia 1921, początkowo w przeważającej części wydawała podręczniki szkolne oraz pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Podczas wojny wydawnictwo nie przerwało swojej działalności. Kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w Polsce wychowały się na kultowych lekturach Naszej Księgarni. Wśród bogatego zbioru książek oficyny znajdziemy autorów rodzimych i zagranicznych: Alinę i Czesława Centkiewiczów, Hannę Ożogowską, Jana Brzechwę, Czesława Janaczarskiego, Edmunda Niziurskiego, Wandę Chotomską oraz A.A. Milne’a, Astrid Lindgren i Tove Jansson.

Źródło: www.nk.com.pl, Fot. Wikimedia Commons

10 Shares:
Może zainteresować Cię także