Najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Oczywiście – książka! Co wybrać? Jakie interesujące tytuły dla małych czytelników pojawiły się w ostatnich miesiącach w księgarniach? Prezentujemy wybór 15 książek dla dzieci, które warto poznać.

Chcę kota i normalnych rodziców

Czy może być coś gorszego od rodziców-artystów (cyrkowych) i braku kota? A do tego jest jeszcze brat…Mała Talula uważa, że to wszystko, to szczyt nieszczęść, jakie mogą się jej przydarzyć. Czy dziewczynka dostanie kota? A może rodzice zmienią się w “normalnych rodziców”?

Dziadkowie piranie i inne historie

Książka łącząca pokolenia. Pięknie ilustrowana historia więzi, jaka może istnieć między wnuczkami, a dziadkami. Wiadomo, że z dziadkiem można rozwiązać zadanie z matematyki…lub uciekać przed stadem głodnych piranii! Ale to niejedyne przygody, jakie przeżywa mały Nikoś. Dziadkowie piranie i inne historie to pełna humoru i wzruszeń opowieść o jedynej w swoim rodzaju relacji dziadków i wnuczków.

Dziewczynki mogą wszystko

Bestsellerowe polskie wydanie książki, która podbiła serca dziewczynek w 10 krajach. Dziewczynki strażaczki, zdobywczynie górskich szczytów, hokeistki – spotkacie je wszystkie na kartach tej książki. Rymowaną form, krótkich wierszyków uzupełniają pełne kolorów ilustracje.

Ekoliski Misja ratowania ziemi

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek zabierają dzieci w daleką podróż – w poszukiwaniu planety tak przyjaznej do życia jak Ziemia. Ta przygoda uświadomi bohaterom, że planetę na której żyjemy powinniśmy chronić. A jak nie niszczyć zasobów Ziemi? Ekoliski wzywają do działania i podpowiadają, jak duże znaczenie mają drobne gesty i dobre nawyki.

Gdybym była książką

Nagrodzona wieloma nagrodami i przełożona na 14 języków książka o książce. Niezwykła opowieść o tym jakie znaczenie może mieć książka i o tym, jaka może być jej moc. Książka jest przecież magiczna – potrafi przenieść w czasie, zmienić nasze myślenie lub otworzyć nam oczy na coś, czego wcześniej nie mogliśmy dostrzec.

Kinia, Kajtek i psie figle

Zbiór humorystycznych opowiadań o Kinii i Kajtku, których codziennie spotykają niezwykłe przygody. Nieograniczone pokłady energii i nieskończona liczba pomysłów to przepis na podobną ilość niecodziennych historii. A do tego figlarny pies! Zabawa gwarantowana!

Opowiastka o staruszku i psie

Poruszająca i pełna refleksji historia staruszka, który nie chciał być więcej samotny i postanowił naleźć przyjaciela. Czy staruszek, którego wszyscy traktują nieuprzejmie znajdzie w końcu kogoś bliskiego? Wzruszająca opowieść o samotności oraz o tym, jak można budować przyjaźń uświadomi małym czytelnikom, jak ważne jest poszanowanie drugiego człowieka.

Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat

Kto pamięta z dzieciństwa serię książeczek “Poczytaj mi, mamo” ten musi sięgnąć po zbiór wydany właśnie przez Naszą Księgarnię. W wyborze spotkamy znanych bohaterów dziecięcej wyobraźni: Pana Maluśkiewicza, goryle (które może zjadły daktyle),niebieską dziewczynkę i zarozumiałą łyżeczkę.

Sekretne życie strupków

Kolejna po Sekretnym życiu smarków i Sekretnym życiu wirusów książka o tajemnicach ludzkiego ciała. Drobne urazy, zadrapania lub stłuczenia mogą przytrafić się nam wszędzie. Jak radzi sobie w takich sytuacjach supermaszyna, jaką jest nasz organizm? Książka w klarowny sposób odpowie na to pytanie.

Smerfy i świat emocji, Smerf który bał się ciemności

Nowa seria książek, której bohaterami są uwielbiane na całym świecie Smerfy. W każdym z kolejnych tomów sympatyczne Smerfy mierzą się z inną mocją, która często towarzyszy dzieciom. Smerf który bał się ciemności to historia Smerfa Strachusia, który szczególnie boi się zasypiać w ciemności…Jednak na ratunek przychodzi Papa Smerf i inni przyjaciele z wioski Smerfów.

Szpilka

Szpilka mieszka w lesie, lubi dokuczać innym, a jego ciałko pokryte jest kłującymi igiełkami. Szpilka uwierzył, że jest zły, a reszta mieszkańców lasu zaczęła się go bać. Pewnego razu stało się coś niezwykłego: jego igiełki zaczęły odpadać, a Szpilka stał się zupełnie miękki i różowy. Przestał być też tak groźny…

Tajemniczy Ktoś

Historia nieśmiałej sowy Anny, która mieszka w ogromnym drzewie z jedenastoma pokojami. Pewnego razu w jednym z pokoi zjawia się Tajemniczy Ktoś. Anna jest bardzo ciekawa kim jest przybysz, ale boi się zapukać do drzwi nowego mieszkańca. Czy sowa przezwycięży lęk i znajdzie upragnione towarzystwo?

To pestka!

Oryginalna propozycja dla dzieci dzięki której najmłodsi staną się prawdziwymi ogrodnikami. Jak uprawiać warzywa w domu? Jak zrobić hotelik dla pszczół? Jak stworzyć ogród w słoiku lub doniczki z gazet? To tylko niektóre propozycje dzięki którym dzieci przekonają się jaką radość może przynieść obcowanie z przyrodą.

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Kim był i co robił Jan Heweliusz? Anna Czerwińska-Rydel przybliży postać wielkiego astronoma i w interesujący sposób opowie o jego pracy, odkryciach i narzędziach naukowych, które własnoręcznie tworzył. Książa ukazała się w cyklu “Nieprzeciętni”, który prezentuje dzieciństwo i młodość wybitnych Polaków.

Wielka Księga Dinozaurów

Pozycja obowiązkowa dla fanów tych prehistorycznych stworzeń. Spotkacie tu tyranozaura, welociraptora, triceratopsa i stegozaura i wiele wzbudzających postrach stworzeń. W książce znajdziecie też informacje o ich kryjówkach, obyczajach i ulubionych przekąskach. Dzień Dziecka niebawem!

10 Shares:
Może zainteresować Cię także