Piotr Marecki wraca z kolejną, po doskonale przyjętym reportażu Polska przydrożna, książką zatytułowaną Romantika. Tym razem podróżuje wraz z żoną, zabierając czytelnika w miejsca w których czas się zatrzymał. Publikujemy fragment.

Po niezapomnianej wyprawie przez Polskę przydrożną, w której zwiedzaliśmy wsie, wioski i miasteczka Piotr Marecki wraz z żoną Olą, pokażą nam niezwykłe miejsca Beskidu Niskiego oraz Huculszczyzny. Będzie to oryginalna relacja z podróży poślubnej. Oryginalna także dlatego, że kierunek zwiedzania daleki jest wiodących i popularnych destynacji.

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne i chęć uwiecznienia odwiedzanych miejsc, trafiają do miasteczek i wsi w których czas się zatrzymał. Słuchają miejscowych, oglądają lokalną architekturę, wędrują ukraińskimi bezdrożami, próbują regionalnych potraw. Piotr Marecki z żoną zabierają nas do świata geograficznie bliskiego i jednocześnie odległego – tutaj towarzyszący nam na co dzień pośpiech i pęd współczesnego życia nie funkcjonuje.

Przeczytaj fragment książki Romantika Piotra Mareckiego (kliknij tutaj).

Premiera książki: 28 lipca 2021

Piotr Marecki (ur. 1976) – wychował się w Trzcinicy na Podkarpaciu, obecnie mieszka w Krakowie. Pracuje jako profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmuje się mediami cyfrowymi. Był profesorem wizytującym na amerykańskich uczelniach (m.in. MIT, Uniwersytet Kolorado w Boulder, Uniwersytet w Rochester). Jest także redaktorem naczelnym wydawnictwa Korporacja Ha!art. Tworzy literaturę eksperymentalną, m.in. boty, generatory tekstu, poezję flarf, gry. Autor książki drogi Polska przydrożna.

Źródło: wydawnictwo Czarne

13 Shares:
Może zainteresować Cię także