Nowa książka Rafała Witka Jestem dużym tatą, ale czasem udaję kota zachwyci miłośników Dzieci z Bullerbyn. Niezwykła dawka humoru i codzienność, która prowokuje do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Mała wraz z tatą wyruszają w podróż na duńską wyspę Bornholm. Plan wyjazdu niespodziewanie ulega zmianom, ale istotą wspólnej wyprawy nie jest przecież działanie według schematu.

Wakacyjny czas i przygody sprzyjają zajrzeniu w głąb siebie i przyjrzeniu się relacjom z najbliższymi. Ojciec i córka odkrywają piękno otaczającej przyrody, przeżywają wspólną codzienność i przy okazji trochę niezwykłych przygód.

Podróż staje się okazją do zadawania pytań mniej i bardziej poważnych. Jak zmieniają nas podróże? Dlaczego potrzebujemy siebie? I czy rzeczywiście przestajemy być dziećmi?

Rafał Witek – Autor ponad dwudziestu książek dla dzieci (m. in. Plaża tajemnicJulka Kulka, Fioletka i jaMaja na tropie jaja, Klub latających ciotek, Pierwszaki z kosmosu, seria Bzik & Makówka). Współpracuje z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”, portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Zdobywca ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, laureat konkursu im. Astrid Lindgren. Jego powieść Chłopiec z Lampedusy była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobyła wyróżnienie w III konkursie Książka przyjazna dziecku i nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa.

Źródło: wydawnictwo Literatura

17 Shares:
Może zainteresować Cię także