Słowiańska opowieść z czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi, a wojowie walczyli o wieczną chwałę. Przeczytaj fragment książki Wróżda.

Zemsta trawi ciało jak jad. Niczym niepowstrzymana, krąży we krwi i rozprzestrzenia się po organizmie. Zagnieżdża się w mózgu, który nie pozwala o niej zapomnieć. Zatruwa serce, które boli na wspomnienie krzywdy. Przyśpiesza oddech. Docierając do mięśni, zaciska boleśnie dłonie w pięści. Ciało nie broni się przed zemstą tak, jak broniłoby się przed jadem żmii czy pszczoły, lecz kumuluje truciznę i pozwala jej działać tak długo, aż ta przemieni się w energię napędzającą człowieka. w swym sercu. Miał prawo do wróżdy. Był chory na zemstę.

Tak zaczyna się historyczno-fantastyczna powieść Marcina Sindery Wróżda. Główny bohater, Draconis potomek śmiertelniczki i słowiańskiego boga, po wielu latach wędrówki powraca w rejony swoich przodków, aby dokonać zemsty. Powodowany prawem rodowego (i krwawego) odwetu, przeciwko sobie ma słowiańskiego kniazia Popiołowłosego. Czy Draco uda się odzyskać swoje dziedzictwo oraz jaki w tym udział będzie miał Czerwień, spragniony krwi, mający magiczną moc miecz?

Zobacz także: Thriller historyczny “Bractwo Mandylionu” – przeczytaj fragment

Starosłowiańscy bogowie, czary, dawne plemiona, grabieże, walki i nietuzinkowi bohaterowie – to wszystko odnajdziemy na kartach książki Marcin Sindery Wróżda (wydawnictwo Lira). Nowe wydanie historii od poniedziałku, 28 września, dostępne jest w księgarniach.

Przeczytaj fragment książki Wróżda (kliknij tutaj).

Marcin Sindera
Marcin Sindera

Marcin Sindera – autor powieści Wróżda i Żmij. Rocznik 1987, obecnie gliwiczanin. Fan starej polskiej literatury fantasy i science fiction, słuchacz progresywnego rocka. Pomysłodawca i główny koordynator konwentu Bebok – śląskich dni z grami fabularnymi i planszowymi. Zapalony mistrz gry. W wolnych chwilach kolarz oraz miłośnik górskich wycieczek. Z wykształcenia mikrobiolog.

Źródła: wydawnictwo Lira, Fot. archiwum autora

9 Shares:
Może zainteresować Cię także