Czy tajnemu agentowi MI6 uda się zapobiec kryzysowi dyplomatycznemu, który może zachwiać globalną równowagą sił? Nowy thriller szpiegowski Daniela Silvy – pełen napięcia literacki rollercoaster – jest już dostępny w księgarniach.

Książki Daniela Silvy rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Sam autor uznawany jest za jednego z najlepszych twórców gatunku. Jego thrillery inspirowane są rzeczywistymi wydarzeniami i zawierają w sobie pierwiastek trudnej prawdy o dzisiejszym – pełnym przemocy i napięć – świecie. Wiolonczelistka, nowa powieść autora tłumaczonego na ponad trzydzieści języków, już w pierwszych tygodniach swojej premiery stała się numerem 1 w USA. To kryminalny hit tegorocznej jesieni, który do samego końca trzyma w napięciu!

W Wiolonczelistce czytelnik bez trudu odnajdzie nawiązania do rzeczywistych wydarzeń, które kilka lat temu pojawiły się w debacie publicznej. Jednak chociaż nowa powieść Silvy utkana jest z fragmentów wielkiej polityki, jaka rozgrywa się ponad naszymi głowami, twórczość amerykańskiego pisarza stanowi oryginalną, wciągającą fikcję literacką. Przebywający na emigracji Wiktor Orłow – kiedyś należący do najbogatszych ludzi w Rosji – od długich już lat prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym elitom biznesowo-politycznym z Kremla. Pewnego wieczora do jego strzeżonej willi dostaje się ktoś niepowołany. To niezidentyfikowany zabójca, któremu udało się przechytrzyć ochronę. Jego atak jest profesjonalny, cichy i przede wszystkim: skuteczny.

Przeczytaj fragment powieści Wiolonczelistka Daniela Silvy (kliknij tutaj)

Kto jest odpowiedzialny za śmierć byłego oligarchy, a jednocześnie niestrudzonego opozycjonisty i wroga kremlowskich kleptokratów? Zostaje wszczęte oficjalne śledztwo. Wyniki badań laboratoryjnych nie pozostawiają wątpliwości: ktoś otruł Orłowa. Wkrótce o szokującej śmierci mówią nagłówki światowych mediów. Scotland Yard ustala, że truciznę dostarczyła pewna współpracownica Orłowa, ale kobieta również zostaje zamordowana. Może sprawcą tych zbrodni jest wynajęty w Moskwie zabójca? Takie są podejrzenia MI6.

Wreszcie, sprawy w swoje ręce bierze Gabriel Allon. To tajny szpieg z licencją na zabijanie, pracujący dla MI6. Niegdyś Orłow uratował mu życie, więc teraz Allon ma szansę odwdzięczyć się i odkryć prawdę o zamachu na rosyjskiego opozycjonistę. Agent jest przekonany, że koledzy z MI6 tkwią w błędzie, co może wywołać globalne niepokoje. Aby nie dopuścić do zachwiania politycznego ładu na świecie, Allon odkrywa międzynarodową intrygę służb, prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy. A to dopiero początek jego zmagań…

DANIEL SILVA jest autorem wielokrotnie nagradzanych powieści, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”: „Ostatni szpieg Hitlera”, „The Mark of the Assassin”, „The MarchingSeason”, „Artysta zbrodni”, „Angielski zabójca”, „Spowiednik”, „Śmierć w Wiedniu”, „Książę ognia”, „Posłaniec”, „Tajny sługa”, „Reguły Moskwy”, „Uciekinier”, „Sprawa Rembrandta”, „Portret szpiega”, „Upadły anioł”, „Angielska dziewczyna”, „Wielki skok”, „Angielski szpieg”, „Czarna wdowa”, „Dom szpiegów”, „Inna kobieta” oraz „Nowa dziewczyna” (2019). Najbardziej zasłynął długą serią thrillerów o szpiegu i konserwatorze dzieł sztuki Gabrielu Allonie. Powieści Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.

1 Shares:
Może zainteresować Cię także