Chcecie wczuć się już w magię Bożego Narodzenia? A może jeszcze szukacie idealnego prezentu pod choinkę? Prezentujemy najlepsze książki o tematyce świątecznej, dzięki którym poczujecie, że to najpiękniejszy czas w roku. W naszej kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Idą święta!

To nowe, rozszerzone wydanie książki o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych. Idealna książka, by zapoznać się ze świątecznymi zwyczajami! Zarówno tymi praktykowanymi do dziś, jak i wygasłymi. Kto wie, może niektóre rytuały bożonarodzeniowe sprzed lat zainspirują Cię do ich ożywienia? W książce znajdziecie też odpowiedzi na kilka ważnych pytań: dlaczego Boże Narodzenie obchodzi się 25 grudnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze bombki? Skąd biorą się szopki? Pamiętajcie – nie można wyobrazić sobie zimy bez Bożego Narodzenia, więc warto wiedzieć o tym szczególnym okresie jak najwięcej!

Basia i Boże Narodzenie

Starannie zilustrowana książeczka dla najmłodszych o walorze edukacyjnym. Mama Basi złamała rękę i nie może wziąć udziału w świątecznych przygotowaniach. Wszystko to – dekoracje, posiłki, pakowanie prezentów – spadło więc na pozostałych członków rodziny. Te święta będą inne niż wszystkie. Nie wszystkie dzieci rozumieją, że dla dorosłych przedświąteczne przygotowania to również duży stres. W tym roku mała Basia na własnej skórze przekona się, że magia świąt bierze się z ludzkiej pracy, a prezenty nie spadają z nieba.

Milion miliardów Świętych Mikołajów

Jak to jest z tym świętym Mikołajem? Dlaczego w okresie przedświątecznym widujemy go tak często, zupełnie jakby się rozdwoił? Ta ilustrowana książka wytłumaczy dzieciom, jaki jest sekret patrona świąt. Kiedyś ludzi było mniej i wystarczył tylko jeden Mikołaj. Kiedy Ziemia zrobiła się bardziej przeludniona, święty poprosił Boga, żeby go rozmnożył. W ten sposób mógł szybciej rozdawać prezenty. Z każdym rozmnożeniem jednak Mikołaj robił się coraz mniejszy…

Boże Narodzenie w Bullerbyn

W przytulnym Bullerbyn zbliża się Boże Narodzenie i dzieci pomagają w przygotowaniach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki, w lesie szukają najładniejszej choinki, którą mogliby zabrać do domu… Kiedy wszystko jest już gotowe, wreszcie nadchodzi Wigilia. Jak legendarne dzieciaki z Bullerbyn – Lasse, Bosse, Olle, Britta, Lisa i Kerstin – spędzają swoje szwedzkie święta? Czym różnią się one od Polskich?

Niezwykły Święty Mikołaj

Pettson obiecał Findusowi – swojemu niesfornemu kotku – że w święta przyjdzie do nich Mikołaj. Później jednak przypomniał sobie, że Mikołaj przecież… nie istnieje. Żeby nie zawieść swojego kochanego sierściuszka, postanowił, że sam zbuduje Mikołaja! Taki mechaniczny Mikołaj Pettsona będzie chodził, mówił i rozdawał prezenty. Zamknął się zatem w garażu i przystąpił do pracy. Pettson nie spodziewa się, dokąd zaprowadzą go te prace i jak wpłyną na tegoroczne święta…

Dwanaście życzeń

Dagna to młoda dziewczyna ze wstydem klasowym, który chowa głęboko w sobie. Wstydzi się swojego małomiasteczkowego pochodzenia. Na co dzień pracuje w telewizji i chociaż przekonuje widzów o magii świąt, sama nie zamierza wrócić w tym roku do rodziców. Tymczasem szef zleca jej zadanie – ma przygotować reportaż bożonarodzeniowy o cudzie, jaki miał dokonać się… w jej rodzinnej miejscowości. Na miejscu Dagna odkryje, że świat jej dzieciństwa – i cała ta małomiasteczkowa aura, której się wstydziła – nie jest tak oczywista, jak się jej wydawało. Święta pozwolą jej zrozumieć, że nie należy porzucać rodziny. To poruszająca, mądra książka o dochodzeniu do tego, co w życiu najważniejsze.

Cud grudniowej nocy

Świąteczna historia jednej nocy, której bohaterkami jest pięć kobiet, żyjących na przestrzeni dwóch pokoleń. Czy świąteczna aura skłania do refleksji nad życiem? Czy w wigilijną noc wszystko może się nagle odmienić? Magdalena nie znosi świąt i ucieka przed wspomnieniami w pracę. Teresa marzy, by wreszcie zająć się sobą, a nie tylko swoją rodziną. Z kolei Kamila musi poradzić sobie z nową rolą  – partnerki i przyszłej matki. Kinga natomiast czuje się niedoceniona, bo doszło do niej, że poza Instagramem nie ma życia. Maria, ostatnia z bohaterek, pragnie tylko tego, żeby pogodzić zwaśnioną rodzinę przy wigilijnym stole. Czy w grudniową noc kobiety poradzą sobie ze swoimi problemami?

Opowieść wigilijna

Może to czas, żeby odświeżyć sobie jedną z najbardziej ikonicznych historii świątecznych w dziejach literatury? Albo wreszcie ją odkryć? Nowelka Dickensa to opowieść o samotnym, bogatym i zgorzkniałym skąpcu, który z całego serca nienawidzi Bożego Narodzenia. W noc wigilijną odwiedzają go cztery zjawy. Zabierają go w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Pokazują skąpcowi, jak zmieniał  się przez lata. Uchylają przed nim również sekrety jego mrocznej przyszłości, co daje mu do myślenia…

Boże Narodzenie w Lost River

Bestsellerowa opowieść wigilijna, która wniesie do świątecznego domu ekstra dawkę radości i szczęścia. Rzecz dzieje się w Alabamie, w odległym, południowym zakątku stanu. Miasteczko Lost River to zapomniana przez świat osada, której od lat nikt nie odwiedza. Do czasu… Do Lost River przyjeżdża Oswald, który porzuca Chicago ze względu na swój stan zdrowia. To, co odnajdzie w tej zapuszczonej mieścinie, zmieni jego życie. Przy okazji świąt dowie się, na czym polega wielka wartość przyjaźni, wiary i nadziei. Dzięki Lost River Oswald znowu odżyje. Książka Fannie Flagg to budująca opowieść o cieple świąt, która odmienia ludzi.

Wigilia Małgorzaty

Poruszająca i głęboka książeczka ilustrowana, dzięki której uwierzycie, że cuda naprawdę się zdarzają, zwłaszcza w Boże Narodzenie. Osiemdziesięcioletnia Małgorzata spędza te święta jak zawsze – samotnie. Męczy ją całą ta krzątanina, poza tym świat jest miejscem niebezpiecznym i nie warto się z nim stykać… Właśnie zamierza zjeść kolację przed telewizorem, gdy nagle wydarza się coś, co odmieni te święta. To wciągająca i nieoczywista opowieść, która przekracza granice wieku. Książka została nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie ilustracji książkowej – BolognaRagazzi 2014.

Świąteczne marzenie

Miłość, święta, Nowy Jork. Meg – samotna matka mieszkająca ze swoim synkiem Lucasem – jest pogodzona ze swoim życiem. Los nie szczędził jej nieszczęść, ale również w tym roku przygotowuje dla siebie i synka idealne Boże Narodzenie – na stole stanie pieczony indyk, nie zabraknie kolęd i zwisających z kominka skarpet. Do Meg dochodzi, że poradzi sobie ze wszystkim sama. Jednakże przypadkowa znajomość nawiązana przypadkowo na ulicach Nowego Jorku w przeddzień świąt zmieni w kobiecie wszystko. Ten intrygujący architekt utknie jej w głowie. Od czasu poznania Meg myśli tylko o nim i nie chce świąt bez niego. Wszystko byłoby prostsze… gdyby tylko facet nie mieszkał aż za oceanem. Czy kobieta odważy się ruszyć w pogoń za głosem swojego serca?

Tajemnica Bożego Narodzenia

Idealna lektura w oczekiwaniu na święta. To literacki kalendarz, dzięki któremu można odmierzać czas do Bożego Narodzenia. Jostein Gaarder, autor kultowego Świata Zofii, przygotował dla czytelnika kilkadziesiąt barwnych i ciekawych opowiadań spowitych wokół świąt, które można czytać codziennie, przygotowując się na ten najpiękniejszy czas w roku. Opowiadania przybliżają klimat tego szczególnego okresu i odsłaniają przenikające się ze sobą światy historii religii i współczesności.

Najsłynniejsze opowiadania wigilijne

Ten niepowtarzalny zbiór mieści w sobie najbardziej kultowe opowiadania wybitnych pisarzy, które łączą świąteczna atmosfera i niepowtarzalny, wiktoriański styl literacki. To idealny prezent dla wszystkich miłośników tradycyjnych świątecznych opowieści. Zawiera utwory takich pisarzy jak Charles Dickens czy Anthony Trollope.

Jak ratowaliśmy Wigilię

Świąteczna opowieść składająca się z 25 rozdziałów, które można czytać każdego dnia w oczekiwaniu na pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Książka zawiera również specjalny, noworoczny epilog styczniowy. Akcja rozgrywa się w zerówce, do której uczęszcza mały Tim. Wszystkie dzieci nie mogą doczekać się świąt. Codziennie – dzięki specjalnym karteczkom – odmierzają czas, jaki został do Wigilii. Nagle wydarza się coś niezwykłego i sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Otóż całe święta są zagrożone i tylko Tim wraz z koleżanką Esme mogą sprawić, że wszystko wróci do normy. Będą jednak w tym celu musieli stanąć na głowie.

Okruchy dobra

Kilka chwytających za serce historii świątecznych, zanurzonych w trudach codziennego życia. Nie wszyscy czują się szczęśliwi w swoim życiu. Dla Anny to będą pierwsze święta po rozwodzie. Jowita straciła nadzieję, że jej mąż wróci do domu i zastanawia się, jak powiedzieć o tym swojej córce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, a Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką. Losy bohaterów krzyżują się podczas przedświątecznych dni w Krakowie. Mimo życiowych problemów, wszyscy zdobywają się na miłe gesty wobec siebie, co uruchamia lawinę fortunnych zbiegów okoliczności, które zmienią wszystko na lepsze… Ta bożonarodzeniowa opowieść rozgrzeje każde serce!

21 Shares:
Może zainteresować Cię także