Z okazji obchodzonego 21 maja Światowego Dnia Kosmosu, prezentujemy fragment książki, która niedawno trafiła do księgarń, 50 idei, które powinieneś znać. Astronomia.

Wydawnictwo Naukowe PWN poszerzyło cykl “50 idei, które powinieneś znać” o tytuł dotyczący astronomii.

Jeśli interesują Was ciemne materie, powstanie Księżyca lub inne zagadnienia związane z kosmosem, możecie poszerzyć wiedzę sięgając po książkę Gilesa Sparrowa.

W publikacji znajdziecie informacje o najważniejszych odkryciach i zjawiskach astronomicznych. Dowiecie się o życiu i śmierci gwiazd, o Czerwonych Olbrzymach i wielu innych kosmicznych teoriach.

Zajrzyj do środka książki (kliknij).

“50 idei, które powinieneś znać” to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki.

Zobacz także: Bestsellerowe tytuły serii “50 idei, które powinieneś znać”

21 maja to Światowy Dzień Kosmosu. Ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów, ma upamiętniać historię i wydarzenia związane z badaniami nad przestrzenią kosmiczną.

Zobacz także: Kosmiczne książki z okazji Światowego Dnia Kosmosu

Źródło: WN PWN

3 Shares:
Może zainteresować Cię także