Wydawnictwo Literatura zaprasza Piętro Wyżej dojrzałych czytelników, którzy wspinają się po kolejnych kondygnacjach literackich. Dorośli poszukiwacze dobrej powieści obyczajowej, bogatej w style, wprawnej literacko, odnajdą tu obfitość narracji, trafiających w rozmaite upodobania czytelnicze.

Im wyżej tym bardziej lirycznie, poważnie, nostalgicznie, ale i zabawnie. Prawdziwa feeria wrażeń i emocji. Literatura niejedno ma oblicze, podobnie jak czytelnicy. Na każdym etapie życia potrzeba nam nowych spotkań, także literackich, a zatem…

Literatura Piętro Wyżej to reminiscencje i odważne spojrzenie na współczesność. Solidna fabuła, wyczucie i wyjątkowe porozumienie z odbiorcą. Uznani Autorzy, którzy wychodzą poza swój literacki idiom, zaskakują i pokazują zupełnie nowe oblicze. Śmiało porzucają schematy. Prowokują do czytelniczych gier, nawiązując na przykład do najlepszych tradycji realizmu magicznego. Przywołują wspomnienia, zadają trudne pytania, pobudzają do refleksji.  Konfrontują nas  z teraźniejszością i przeszłością pokazaną w różnych odcieniach i wymiarach. Ożywiają bolesne karty historii i wnikliwym okiem dojrzałego obserwatora opisują codzienne potyczki z losem. Prowincja i światła wielkich miast, wiejska chałupa i luksusowy loft. Wszędzie zdarzyć się może ciekawa historia, którą warto opowiedzieć i … przeczytać!

Literatura Piętro Wyżej proponuje czytelnikom spotkania na różnych etapach życia. Oto prawdziwa sztafeta pokoleń, które dzieli przepaść doświadczeń. Tajemnice, piętno rodzinnego domu, powtarzalność  losu, a  czasem jego łaskawy uśmiech. Bolesne wędrówki w przeszłość, stopniowe odkrywanie prawdy o nas samych – życiowe trzęsienia ziemi, które zmieniają wszystko. Zapewne wielu czytelnikom ta fraza przywołuje w pamięci znajome obrazy…  A jednak powieściowe wykonanie może zaskoczyć!  W korowodzie bohaterów stojących Piętro Wyżej każdy może spotkać swoje literackie alter ego, a także odkryć zupełnie nowe życiowe scenariusze. Szalone, zabawne, dramatyczne… Do wyboru! Wyraziste postacie pełne ekspresji, wrażliwości, a czasem mądrej powściągliwości zagoszczą w wyobraźni czytelnika na długo.

Literatura Piętro Wyżej to bogaty literacki świat w swojej niejednoznaczności, spotkajmy się w połowie drogi, wejdźmy razem na kolejne piętra książkowych odkryć, zachwytów i dobrze spędzonego czasu. Z lekturą, która  porusza, wzmacnia, prowokuje i zmienia.

Poznaj nowe tytuły wydawnictwa Literatura Piętro Wyżej:

Autorzy, których książki znajdziecie wśród tytułów wydanych przez Literaturę Piętro Wyżej:

  • Dorota Combrzyńska-Nogala
  • Barbara Kosmowska
  • Anna Onichimowska
  • Joanna Papuzińska
  • Joanna Sędzikowska
  • Barbara Stenka
  • Katarzyna Ryrych
  • Paweł Wakuła
11 Shares:
Może zainteresować Cię także