Jeden z najsłynniejszych bohaterów kreskówek kończy dziś 86 lat! Jak na tak zaawansowany wiek, nie można odmówić mu żywotności i poczucia humoru.

Kaczor Donald (i jego liczni przyjaciele spod znaku Walta Disneya) znani są dzieciom i dorosłym niemal w każdym zakątku świata. Co sprawia, że rysunkowa postać kaczki podbija serca kolejnych pokoleń?

Charakterystyczna czapka, marynarska koszulka, czerwona mucha, chrapliwy głos i wielkie oczy – postaci najsłynniejszego kaczora na świecie nie da pomylić się z innym bohaterem kreskówek. To Donald, początkowo jako postać drugoplanowa, z czasem zyskał autonomię by po latach stanąć na podium rozpoznawalności ex aequo z Myszką Miki. Dzień 9 czerwca 1934 roku uznawany jest za symboliczny dzień urodzin Kaczora, to właśnie wtedy Donald zadebiutował w disnejowskiej produkcji. W kolejnych latach stał się bohaterem komiksów i jednocześnie sztandarowym produktem popkultury. A krąg jego rodziny i przyjaciół systematycznie się powiększał (narzeczona Daisy, siostrzeńcy: Hyzio, Dyzio i Zyzio).

Co sprawia, że mimo upływu dekad Kaczor Donald bawi dzieci? Nie jest przecież wzorem do naśladowania, nie posiada niezwykłych umiejętności i supermocy, a do tego często pada ofiarą pechowych zrządzeń losu. Być może właśnie brak cech idealnego bohatera powoduje, że Donald bawi kolejne pokolenia, a jego awanturnicza natura, wybuchowy temperament i ludzkie emocje (na przykład złość, zazdrość) sprawiają, że darzymy go sympatią.

17 czerwca w Polsce ukaże się nowa opowieść komiksowa z przygodami Donalda “Niefortunne przypadki młodej kaczki“, Daisy i siostrzeńców najpopularniejszego kaczora na świecie.

Przeczytaj więcej o kulisach pracy w The Walt Disney Company.

1 Shares:
Może zainteresować Cię także