Netflix i The Walt Disney Company to dziś marki rozpoznawalne na całym świecie. Co doprowadziło do powstania internetowej platformy z filami oraz serialami? W jaki sposób firma, która stworzyła Myszkę Miki wyszła z kryzysu w 2005 roku?

Na te pytania i na wiele innych znajdziecie odpowiedzi w dwóch nowych biograficznych tytułach wydawnictwa SQN.

Start-up w którego powodzenie nie wierzyło zbyt wiele osób obecnie notuje około 170 milionów subskrybentów. W 1997 roku Marc Randloph wpadł na pomysł przeniesienia wypożyczalni filmów do internetu i wraz z Reedem Hastingsem (głównym inwestorem) zbudował firmę, która jest jednym z gigantów branży rozrywkowej. W 2020 roku Netflix jest dostępny prawie we wszystkich krajach świata. Jak do tego doszło dowiecie się z książki “Netflix. To się nigdy nie uda“.

Robert Iger został dyrektorem zarządzającym The Walt Disney Company w chwili kiedy firma znajdowała się na biznesowym zakręcie. Rynek filmów animowanych podbijały konkurencyjne koncerny, a techniki animacji rozwijały się jak nigdy dotąd. W jaki sposób sprawił, że The Walt Disney Company po kilkunastu latach odzyskało blask i status największej medialnej firmy na świecie i jak zarządza się grupą 200 tysięcy pracowników przeczytacie w “Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company“.

Pobierz darmowe fragmenty.

13 Shares:
Może zainteresować Cię także