Wydawnictwo Initium nabiera rozpędu i prezentuje kolejną, po czterech tomach świetnej serii Richarda Schwartz’a – “Tajemnica Askiru”, książkę w klimatach fantasy. Tym razem od rodzimego autora – Tomasza Matery.

Kaleki szermierz Uther Mac Flann nade wszystko pragnął usunąć z drogi Skowronka
i odzyskać pozycję u boku generał Victorii Dauberg. Nie spodziewał się, że eskortowanie czarodziejki Agnes z Rubinowej Wieży wprawi w ruch nieodwracalny bieg wydarzeń.

Amber, dyplomatka Heptarchii Oryksejskiej, podąża szlakiem zaginionej siostry, jednak los drwi z jej poszukiwań. Jedyne, co odnajduje, to grób Agnes, ślady okrutnego mordu…
oraz trop wskazujący na fechmistrza Mac Flanna. Co wyniknie z ich spotkania?

Tymczasem w Mieście Wież jego niezłomny obrońca, Koriolan, musi stawić czoła nie tylko żałobie po utracie żony i córki. Gebryjczycy podnieśli buńczuk na zachodzie i wkrótce staną u bram Oryksu.

Losy postaci splatają się na tle wojennej zawieruchy w pogmatwany węzeł, tętniący od ludzkich przywar i namiętności. Z tygla wydarzeń nikt nie wyjdzie nieodmieniony. Obsesja, zdrada i ambicja zaprowadzą bohaterów na skraj przepaści… i na dno upadku.

Bowiem gdy ceną odkupienia jest wyrzeczenie się zemsty, ludziom wojny pozostaje tylko jeden wybór.

Tomasz Matera (1990) – urodziwy jak Sokrates, rosły niczym Napoleon. Jak przystało na rodowitego łodzianina, zamieszkuje wielkie szare blokowisko w sąsiedztwie walących się kamienic Wieczny student Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zwiedził już Instytut Psychologii oraz Filozofii, a obecnie studiuje historię pod skrzydłami wyrozumiałej Alma Mater. Niedoszły bankier, przelotnie krupier i barman, teraz lektor angielskiego. Adept trójboju i gier fabularnych.

Tytuł wchodzi do sprzedaży już 20 maja, a my mamy dla Was przedpremierowy fragment książki do pobrania – zapraszamy do lektury!

Pobierz darmowy fragment.

“Kulawy szermierz” (okładka). Fot. Wydawnictwo Initium
16 Shares:
Może zainteresować Cię także