Królowa polskiego kryminału, Katarzyna Bonda, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jedna z jej książek zostanie przeniesiona na ekran.

Fani bestsellerowych kryminałów Katarzyny Bondy mają powody do radości. Trwają już prace nad serialową adaptacją cyklu Cztery Żywioły, którego bohaterką jest Aleksandra “Sasza” Załuska. Historia profilerki kryminalnej będzie kanwą 7-odcinkowego serialu, którego produkcją zajęła się stacja TVN. W rolę główną wcieli się znana z wielu filmów i seriali, Magdalena Boczarska (m.in. Różyczka, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Piłsudski, Pod powierzchnią).

Zobacz także: “Wyrwa” Wojciecha Chmielarza trafi na ekrany kin!

Serial zatytułowany Żywioły Saszy, będzie przedstawiał wydarzenia opisane w trzecim tomie serii Cztery Żywioły, książce Lampiony (ponadto w cyklu ukazały się: Pochłaniacz, Okularnik i Czerwony pająk). Profilerka będzie musiała tym razem zmierzyć się ze sprawą pożarów łódzkich kamienic. Czy coś łączy serię pożarów z czyścicielami kamienic, handlarzami narkotyków, atakami na cudzoziemców, a może nawet z samą bohaterką?

Katarzyna Bonda – dziennikarka, scenarzystka, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Debiutowała w 2007 roku tytułem Sprawa Niny Frank, za który otrzymała nominację do prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawaną przez Instytut Książki i Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji “Trup w szafie”. Kolejne powieści (Tylko martwi nie kłamią, Florystka oraz cykl Cztery Żywioły) i dokumenty kryminalne (Polskie morderczynie, Zbrodnia niedoskonała) trafiały na listy najlepiej sprzedających się tytułów. Prawa do wydań zagranicznych sprzedano w kilkunastu krajach na świecie.

Źródło: www.rynek-ksiazki.pl, Fot. Lawreszuk.eu

1 Shares:
Może zainteresować Cię także