Nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukazał się właśnie ciekawy debiut literacki – „Szanowny Panie…” autorstwa Klaudii Paź. Takiej komedii romantycznej nie było na polskim rynku książki od dawna.   

Polecamy nową książkę wydaną przez oficynę HarperCollins Polska, która urządzi wam wiosnę! „Szanowny Panie…” to ciekawa, pełna humoru komedia romantyczna napisana przez Klaudię Paź, obiecującą autorkę młodego pokolenia. Wciągające, długie dialogi, wartka akcja i nieoczywista bohaterka tej budującej, ciepłej opowieści sprawią, że z jednej strony zapomnicie o mrozach zimy, a z drugiej raz jeszcze przypomnicie sobie o tym, że świat potrafi być piękny. Miłośnicy romantycznych historii z pewnością nie będą zawiedzeni.

Główną bohaterką książki Klaudii Paź jest Laura, energiczna trzydziestolatka – przez niektórych uważana za naiwną i nieco infantylną. Laura ma dwa wielkie marzenia: chce zostać poczytną, bestsellerową pisarką oraz znaleźć wielką, prawdziwą, romantyczną miłość swojego życia, w której mogłaby się spełnić. Pragnie zatem sukcesu zawodowego w przemyśle kreatywnym oraz przystojnego bruneta, który mógłby towarzyszyć jej na dobre i na złe. Jest absolutnie przekonana, że osiągnie sukces.

Czy dzięki niezwykłej wiary i pewności siebie Laura spełni swoje marzenia? Gdzie przebiega granica między pisarstwem a grafomanią? Co oddziela szczere, prawdziwe uczucie od taniego romansu? Czy da się uchwycić różnicę między głębią a kiczem w twórczości i miłości? Laura wszystkie swoje myśli i plany powierza pamiętnikowi, który prowadzi konsekwentnie od lat. Niezachwianie wierzy w swój talent – czy jednak żarliwością samej wiary we własne zdolności da się osiągnąć szczęście?

Blask chwały, o jakim marzy Laura, ciągle towarzyszy jej fantazjom i napędza fabułę „Szanownego Pana…”. Pragnienie sukcesu w życiu zawodowym oraz emocjonalnym staje się w tym błyskotliwym debiucie literackim paliwem dla wydarzeń i narracji, która jednocześnie bawi i porusza. Laura zapisuje w swoim pamiętniczku: „Mam w głowie przekonanie ogromne, od wczesnych lat mego dzieciństwa, że oto ja będę pisać. Od siódmych urodzin mam zamiar zostać poczytną pisarką, zarabiać w ten sposób na życie i koniec.” Od dawna nie było na polskim rynku książki takiej intrygującej pozycji.

Klaudia Paź w ciekawy i niebanalny sposób przybliża nam skomplikowaną i nietuzinkową postać Laura. Narracja autorki książki przechodzi płynnie między różnymi stylami wypowiedzi literackiej – od typowo powieściowej przez epistolarną aż po dziennikowo-pamiętnikarską. Debiutująca autorka może pochwalić się dobrym, solidnym warsztatem pisarskim. Wszystko to sprawia, że o „Szanownym Panie…” jeszcze będzie głośno. To idealna lektura na wiosnę, która przewietrzy w sercach i umysłach czytelniczek po długiej, nieprzystępnej zimie…

Klaudia Paź, foto. Ewa Świerk

Klaudia Paź (ur. 1994) – dramatopisarka, absolwentka scenariopisarstwa w szkole filmowej AMA FILM ACADEMY w Krakowie oraz półfinalistka Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego 2019 „Script Wars”. Na teatralnych deskach zadebiutowała komediodramatem „Jak się kochamy w domu?”. Lubi się pośmiać.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

20 Shares:
Może zainteresować Cię także