Już 1czerwca ukaże się polski przekład światowego bestsellera Niny de Gramont. „Sprawa Agathy Christie” to emocjonująca powieść dotycząca tajemniczego zniknięcia pisarki, która w 1926 roku przepadła bez wieści na jedenaście dni. Co się z nią wydarzyło?

W tej książce znajdziesz wszystko: miłość, romans, morderstwo i zagadkę do rozwiązania, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat powieści Agathy Christie. Choć tym razem to ona jest tu bohaterką…

W 1926 roku Agatha Christie znika na jedenaście dni. Prawdę o tym, co działo się w tym czasie, zna tylko jedna osoba – Nan O’Dea, kochanka jej męża. Świat pisarki wypełniają wytworne imprezy towarzyskie, weekendy na wsi i rosnąca sława literacka. Z kolei świat Nan to trudne życie w Irlandii naznaczone ukrytą tragedią. Po powrocie do Anglii dziewczyna zaczyna się interesować Agathą. Zainteresowanie zmienia się w dziwną obsesję… Ma ona coś, czego Nan bardzo pragnie. I chodzi nie tylko o męża pisarki. Pomimo dzielących je różnic kobiety staną się najbardziej nieprawdopodobnymi sojuszniczkami. A w trakcie tajemniczych jedenastu dni odkryją mroczny sekret, do którego klucz ma tylko Nan…

Jak poradzą sobie dwie kobiety, które tyle samo łączy, co dzieli? Książka Niny de Gramont to elektryzująca i trzymająca w napięciu pozycja dla wszystkich fanów Agathy Christie. Idealna pozycja do lektury na urlopie!

Sprawa Agathy Christie” to nieschodzący przez tygodnie z listy „The New York Timesa” bestseller. Książka znalazła się również w prestiżowym Reese Witherspoon Club, założonym przez aktorkę Reese Witherspoon zbiorze grupującym najciekawsze tytuły, których główną bohaterką są kobiety.

Źródło: twitter.com

Nina de Gramont – Mieszka z mężem, pisarzem Davidem Gessnerem, i córką na wybrzeżu Karoliny Północnej. Uczy kreatywnego pisania na University of North Carolina Wilmington. Prawie zawsze towarzyszą jej dwa psy – Missy i Isabelle. Zaczęła interesować się Agathą Christie w 2015 roku, kiedy po raz pierwszy dowiedziała się o jedenastodniowym zniknięciu słynnej pisarki. Milczenie Christie na ten temat tylko podsyciło ciekawość Niny, która uwielbia zagadki. Sprawa Agathy Christie jest jej czwartą powieścią. Napisała też docenione przez czytelników: Meet Me at the River, Every Little Thing in the World, Gossip of the Starlings, The Last September, a ostatnio także Distance from Me to You, który trafił na ekrany kin. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

79 Shares:
Może zainteresować Cię także