Brutalne morderstwo elektryzuje mieszkańców sennego miasteczka. Kto zabił i jaki związek ze sprawą może mieć kartoteka znaleziona na miejscu zbrodni? Nowy, wciągający kryminał Kartoteka Pitera P. Jacka Wiśnickiego od wczoraj w księgarniach.

Mała, podwarszawskie miasteczko ” z pozoru nijakie i brzydkie, jakich wiele znajduje się w okolicy wielkich miast, na tyle ważne, żeby zaznaczyć je na dokładniejszych mapach czarną kropką” – Aureolia. To tu mieszka Paweł, amator niespiesznego życia, nocnych wędrówek i miejscowych rozrywek.

W Aureolii rytm życia części mieszkańców wyznaczają spotkania w sklepie monopolowym, którego właścicielka (Blondyna) wie prawie wszystko o prawie wszystkich, a lokalnych stałych klientów zna lepiej niż inni. Jednostajne tempo w jakim orbitują okoliczni, przerywa niecodzienne wydarzenie. Kolega Pawła, Piter, zostaje brutalnie zamordowany, a na miejscu zbrodni znaleziona zostaje kartoteka…

Od teraz tylko pytanie “kto zabił?” elektryzuje mieszkańców, a Paweł zaczyna prowadzić poszukiwania mordercy na własną rękę. Czy Paweł pozna prawdę o zabójcy? I czego dowie się o sobie? Dowiecie się sięgając po nową książkę Jacka Wiśnickiego.

Przeczytaj fragment książki Jacka Wiśnickiego Kartoteka Pitera P. (kliknij tutaj).

Data premiery: 26 kwietnia br.

Jacek Wiśnicki – rocznik 1981. Ukończył polonistykę i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Animator kultury i miejski aktywista. Przez siedem lat kierował kinem studyjnym, by następnie wejść do lokalnej polityki i sprawować funkcję zastępcy burmistrza w warszawskim Wawrze. Wielbiciel dzikiej przyrody, zwłaszcza ptaków, które fotografuje i o których pisze. Ma żonę i trójkę dzieci, mieszka na obrzeżach Warszawy.

Źródło: wydawnictwo Lira, fot. Edyta Girgiel

3 Shares:
Może zainteresować Cię także