Pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca? Książka, nie może być inaczej. Przeglądamy dla Was nowości wydawnicze.

Biografie to podpowiedź dla niezdecydowanych i tych, którzy nie mają pewności co do czytelniczych gustów obdarowywanych osób. Na rynku wydawniczym znajdziemy szeroki wybór książek biograficznych, my proponujemy Wam trzy tytuły. “Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki” Juliana Guthriego to niezwykła historia pionierów, ludzi dla których niemożliwe nie istnieje. “Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki” Karoliny Wasielewskiej to niezwykłe spotkanie z kobietami, które mają swój udział w konstruowaniu komputerów, tworzeniu języków programowania, czy komputeryzowaniu instytucji państwowych. Dla zainteresowanych postaciami związanymi ze współczesnym zarządzaniem proponujemy “Przejażdżkę życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company” historię Roberta Igera, dyrektora zarządzającego najbardziej znanej firmy medialnej na świecie.

Dla czytelników, którzy lubią reportaże proponujemy trzy tytuły z odmiennych obszarów tematycznych. “Policjanci. W boju” Katarzyny Puzyńskiej (autorki bestsellerowego cyklu o policjantach z Lipowa) to historia kulis pracy antyterrorystów. Jak wyglądają ich przygotowania do niecodziennej pracy, pełne niebezpieczeństw akcje i… życie codzienne? Dla spragnionych odpoczynku proponujemy sentymentalną podróż do przeszłości, a dokładnie do “Czasu wolnego w PRL” Wojciecha Przylipiaka. Podróże autostopem, wczasy pracownicze, wata cukrowa i woda z saturatora – słowem, relaks gwarantowany. Kolejny reportaż, to propozycja Remigiusza Ryzińskiego “Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu“. To opowieść o wolności wyboru i wyzwoleniu w sferze, która w Polsce stanowi tabu – o cielesności.

Fanom literatury popularnonaukowej proponujemy książkę “Twój mózg bez tajemnic” neurologa Marca Dingmana. Autor prowadzi czytelnika przez opowieść niczym przez detektywistyczną historię i odsłania mechanizmy działania mózgu. Dingman objaśnia zagadnienia związane z bezsennością, depresją i odczuwaniem emocji. “Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii” Jeffreya A. Liebermana to natomiast opowieść o jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Dlaczego wizyty u psychiatrów długo wiązały się ze społecznym ostracyzmem, jak wyglądała prehistoryczna trepanacja czaszki i dlaczego psychiatrzy musieli udowadniać, że choroby, które diagnozują rzeczywiście istnieją – dowiecie się z książki Libermana. Również dowodami, ale na potwierdzenie teorii ewolucji zajmuje się w wydanej w czerwcu książce Richard Dawkins, autor “Boga urojonego”. W książce “Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwo ewolucji” przekonuje dlaczego, teoria ewolucji jest najbardziej udokumentowaną teorią w historii nauki i gromadzi w jednym miejscu publikacje dowodzące, że ewolucja to nie tylko teoria.

Czytelnikom, którzy lubią szukać rozwiązań tajemniczych zagadek proponujemy wybór thrillerów i książek kryminalno-sensacyjnych. “Topiel” Jakuba Ćwieka to osadzona w realiach końca lat dziewięćdziesiątych historia trzech młodych chłopaków. Powódź Stulecia staje się tłem dla tragicznej historii…Tymczasem w nowej książce zatytułowanej “Wielbiciel” Max Czornyj wciąga czytelnika w wir trwającej kampanii prezydenckiej podczas której ginie jedna z kandydatek na najwyższy urząd w państwie. Rozwiązania zagadkowych wydarzeń szuka także bohater “Wiwisekcji zbrodni” Andrzeja Janikowskiego – we Wrocławiu dochodzi do serii brutalnych i metodycznie przeprowadzonych zabójstw. Czy morderca zostanie złapany?

1 Shares:
Może zainteresować Cię także