“Klub fanów przygody” to świetna seria dla dzieci w wieku 7+, która liczy cztery tytuły, a każdy z nich to przygoda w innej epoce historycznej. Bohaterami serii jest grupa kuzynów- Jeanne, Francois i Louis. We wszystkich przygodach towarzyszy im wierny przyjaciel- seter irlandzki o imieniu Płomień. Autorem książek jest Cyril Lepeigneux, a świetne ilustracje przygotował Alban Marilleau.

Na szczególną uwagę zasługują w książkach wątki historyczne. To rewelacyjny sposób na przybliżenie dzieciom historii i pokazanie im jak bardzo jest ona ciekawa. W ten sposób dzieci nauczą się dużo więcej niż z nudnych podręczników. Emocjonujące wydarzenia, w jakie obfitują książki pomagają uruchomić wyobraźnię i przyswoić sobie wiadomości o życiu ludzi w poprzednich epokach.

„Na arenach Lyonu”

Kuzyni i ich pies zostają przeniesieni do 177 r., do czasów Świętej Blandyny, kiedy to trwają prześladowania wyznawców Chrystusa. Jeanne, François i Louis poznają młodego niewolnika Mateusza i rodzinę ukrywających się chrześcijan. Czy zdołają uratować swoich nowych przyjaciół? Niezapomniana podróż do czasów imperium rzymskiego!

„Na dworze cesarza Japonii”

Podczas zwiedzania zamku troje dzieci i ich pies zostają przeniesieni do Japonii, do czasów Świętego Franciszka Ksawerego. Kiedy misjonarzowi grozi niebezpieczeństwo, kuzyni są gotowi na wszystko, żeby pomóc jezuicie udaremnić niecny spisek. Ale wróg nie śpi… Wyrusz na wyprawę w czasie do kraju Kwitnącej Wiśni!

„Na murach Orleanu”

Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje z dziadkami. Kiedy wchodzą do starej kaplicy, przenoszą się w czasie i lądują w 1429 roku. Spotykają Świętą Joannę d’Arc i biorą udział w bitwie o Orlean… Ależ to będzie podróż w czasie do średniowiecznej Francji!

„Na ulicach Paryża”

Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje u dziadków. Podczas poszukiwań zaginionego kota przenoszą się w czasie! Lądują w 1619 r., gdzie spotykają Świętego Wincentego a Paulo i zostają zamieszani w sprawę tajemniczych porwań dzieci… Niezapomniana podróż do czasów Ludwika XIII!

1 Shares:
Może zainteresować Cię także