Od dziś w księgarniach kontynuacja bestsellerowego Czarnego Miasta Marty Knopik. Przeczytajcie fragment powieści Rok Zaćmienia.

John Fox przybywa z Chicago do Czarnego Miasta. Jako przedstawiciel rodzinnej kancelarii prawnej musi odnaleźć pewnego spadkobiercę, Tadeusza Bednarskiego. Mężczyzna ma nadzieję na szybkie załatwienie formalności i powrót do Stanów. Zadanie jakie powierzył mu ojciec, właściciel kancelarii, nie wydaje się skomplikowane.

Śląsk jawi się jednak zupełnie inaczej niż w opowieściach pochodzącego stąd dziadka Johna Foxa. Odnalezienie Bednarskiego okazuje się także trudniejsze niż początkowo zakładał mężczyzna. Trwa właśnie Rok Zaćmienia i miasto pogrążone jest w chaosie – ziemią szarpią wywołane zapadaniem się chodników kopalnianych wstrząsy, a krajobraz zasnuwa się dymem.

Misja z jaką Fox przybył na Śląsk zmienia się w gmatwaninę wspomnień i wizji, a podróż do Czarnego Miasta okazuje się podróżą w głąb siebie. Dokąd zaprowadzi bohatera?

Rok Zaćmienia to kontynuacja Czarnego Miasta, debiutu Marty Knopik, który zdobył tytuł Książki Roku 2020 przyznawany przez portal Granice.pl.

Przeczytaj fragment książki Marty Knopik Rok Zaćmienia (kliknij tutaj).

Marta Knopik – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, wielbicielka literatury, teatru i filmu. Autorka scenariuszy publikowanych na portalu Teatroteka Szkolna prowadzonym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Pasjonatka chodzenia po górach, wycieczek rowerowych i spacerów z psem Nikodemem. Czarne Miasto będące jej debiutem powieściowym rozpoczęło cykl opowieści z Czarnego Miasta. Rok Zaćmienia jest drugim tytułem cyklu.

Źródło: Wydawnictwo Lira, fot. Maciej Zienkiewicz

1 Shares:
Może zainteresować Cię także