Miłość, medycyna i niezwykła podróż do przeszłości – to wszystko znajdziecie w nowej książce Julli Gambrot.

Jeśli lubicie literaturę, w której poza wciągającą fabułą i niezwykłymi bohaterami znajdziecie też historię medycyny, sięgnijcie po prozę Julli Gambrot. Autorka “Różanego eteru” powraca z nowym tytułem – “Liliowe opium”.

Bohaterka “Liliowego opium” Lilia von Schiller pragnie iść w ślady ojca i zostać chirurgiem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie czasy w których rozgrywa się historia – u progu wybuchu Wielkiej Wojny w świecie medycyny dominują mężczyźni. Lilia kończy jednak studia medyczne i wstępuje na pełną zakrętów drogę do wymarzonego celu. Tymczasem w rodzinnym domu bohaterki pojawia się tajemnicza i ekscentryczna Helena, która utrzymuje, że jest nieślubną córką brata Lilii, który zmarł w niejasnych okolicznościach. Czy obecność Heleny odkryje rodzinne sekrety? Czy Helena mówi prawdę? W tle rodzinnych zawirowań bohaterki rozgrywa się wielka historia – oto nad Europą pojawia się widmo niszczycielskiej wojny. Dodatkowo w mieście w którym mieszka Lilia, zaczynają ginąć kobiety, a ona sama zostaje zamieszana w śledztwo.

Jaka jest prawdziwa historia rodziny Schillerów? Czy Lilia poradzi sobie w wojennej rzeczywistości i czy młoda pani doktor zdoła odkryć kto jest odpowiedzialny za sprawę zaginięcia kolejnych kobiet?

Przeczytaj darmowy fragment “Liliowego opium”.

Julia Gambrot – na co dzień zajmuje się badaniem i leczeniem oczu i uważa, że największym szczęściem dla okulisty jest oślepnąć z miłości. Właścicielka dwóch kotów oraz psa, towarzyszących jej podczas pisania, które jest jej pasją. Życiowe motto Autorki mówi, że trzeba żyć tak, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem życia.

Pobierz darmowy fragment.

2 Shares:
Może zainteresować Cię także