J. K. Rowling wraca z nową książką dla dzieci! Gratka dla fanów autorki cyklu o Harrym Potterze, tym większa, że ilustracje do książki stworzą sami czytelnicy!

Powieść “The Ickabog” Rowling zaczęła pisać ponad dziesięć lat temu, w czasie kiedy powstawały kolejne tomy przygód słynnego czarodzieja z Hogvartu. Książka miała zostać wydana po zakończeniu cyklu o Harrym Potterze, ale autorka postanowiła napisać wówczas książkę dla starszych czytelników (“Trafny wybór“). Następnie jako Robert Galbraight wydała kilka kryminałów (“Wołanie kukułki“, “Zabójcza biel“).

Do pomysłu powrotu do”The Ickabog” skłoniła ją pandemia koronawirusa, a dokładnie chęć pomocy dzieciom zamkniętym w domach. Autorka postanowiła publikować fragmenty książki za darmo w internecie na oficjalnej stronie powieści.

Rowling zapowiedziała także planowane na listopad wydanie wersji drukowanej, które zostanie zilustrowane przez samych czytelników. Autorka ogłosiła konkurs skierowany do dzieci z całego świata na ilustracje do “The Ickabog”, a należny jej dochód ze sprzedaży powieści planuje przekazać na pomoc osobom dotkniętym przez pandemię koronawirusa.

19 Shares:
Może zainteresować Cię także